comScore

Trabzonspor Trabzonspor

UEFA'nın tavsiyesi: 'Ligler ve kupalar tamamlanmalı'

21 Nisan 2020, Salı 17:33
UEFA'nın tavsiyesi: 'Ligler ve kupalar tamamlanmalı'

UEFA, üye ülkelerden yerel liglerin ve kupa maçlarının oynanarak tamamlanmasını tavsiye etti.

FutbolArena - UEFA koronavirüs pandemisi nedeniyle ara verilen liglerin kalan maçları hakkında üyelerle görüşme gerçekleştirdi. Trabzonspor'un lider durumda olduğu Süper Lig'in geleceği belirsizliğini korurken, UEFA lig ve kupa maçları için 55 üye ülkesiyle görüştü.
 

Süper Lig tescil edilecek mi?


UEFA'nın yaptığı son toplantı ile Süper Lig'in tescil edilme ihtimali düştü. UEFA, üye ülkelerine yerel liglerin ve kupa maçlarının oynanarak tamamlanmasını tavsiye etti. Aynı zamanda özel durumların ise dikkate alınacağını bildirdi.

PERŞEMBE GÜNÜ ALINAN KARARLAR AÇIKLANACAK
Mart ayı ortasında oluşturulan 2 çalışma grubu tarafından incelenen seçenekler, üye federasyonlara iletilirken, hem milli maçları hem de kulüp maçlarını kapsayan çeşitli takvim seçenekleri sunuldu.

Bunun yanı sıra UEFA'nın üye federasyonlara yapılacak ödemeleri yerine getirme taahhüdünün yinelenmesi de toplantıda görüşülen bir diğer konu oldu. UEFA, perşembe günü gerçekleştireceği toplantının ardından alınacak olan kararları açıklayacak.

ABDURRAHİM ALBAYRAK: "HAK EDEN ŞAMPİYON OLMALI"

Galatasaray İkinci Başkanı Abdurrahim Albayrak geçtiğimiz gün DHA'ya yaptığı açıklamada, "Hak edenin şampiyon olmasını istiyorum. Bu şekliyle liglerin tescil edilmesinin ligimize, Türk futboluna ve dünya futboluna zarar vereceğini düşünüyorum. Asla bunu kabul etmiyorum" ifadelerini kullanmıştı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da.

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!