comScore

Trabzonspor Trabzonspor

UEFA'dan Trabzonspor'a 1 yıl men cezası

03 Haziran 2020, Çarşamba 18:56
UEFA'dan Trabzonspor'a 1 yıl men cezası

UEFA, finansal yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesiyle Trabzonspor'un Avrupa kupalarından 1 yıl men edildiğini açıkladı. 

FutbolArena Dış Haberler - Son dakika! UEFA, Trabzonspor'un Avrupa kupalarından 1 yıl men edildiğini açıkladı. 

Trabzonspor'un Mayıs 2016'da UEFA ile yaptığı finansal yükümlülükleri yerine getiremediği gerekçesiyle UEFA, bordo mavili kulüplere yaptırım uygulandığını açıkladı. 
Ceza mahkemesi de Trabzonspor'un 2019 yılına dair belirlenen mali kriterleri yerine getiremediğini tespit etti. UEFA, Trabzonspor'un Avrupa bileti alması halinde önümüzdeki 2020/21 ve 2021/22 sezonlarından 1 yıl Avrupa'dan men edildiğini duyurdu. 

TRABZONSPOR CAS'A GİDECEK

Trabzonspor'un ise yaşanan bu durumdan dolayı CAS'a gitmesi bekleniyor. 

AHMET AĞAOĞLU A SPOR'DAN ZEKİ UZUNDURUKAN'A KONUŞTU

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu yaptığı açıklamada, "Aşılamayacak durum değil. Kimse moralini bozmasın dedi. Biz UEFA ile yaptığımız anlaşmanın tamamını yerine getirdik." şeklinde konuştu. 

TRABZONSPOR BAŞKAN YARDIMCISI ERTUĞRUL DOĞAN

"Göreve geldiğimiz günden bu yana çok zorluklarla karşılaştık ve arkadaşlarımızla birlikte bunları aşmasını bildik! İnşallah bunu da aşacağız. Safları sıklaştıralım. Biz şampiyon olacağız ve Şampiyonlar Ligi'ne gideceğiz. Trabzonsporumuzun tek bir icralık dosyası yoktur. Hiçbir kulübe borcu yoktur. Hiçbir oyuncuya veya menejere de borcu yoktur! Biz kimsenin kasasıyla ilgilenmiyoruz, işimize bakıyoruz. Herkes de kendi işine baksın!
Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!