comScore

Trabzonspor Trabzonspor

UEFA'dan Spartak Moskova kararı

28 Şubat 2022, Pazartesi 15:56
UEFA'dan Spartak Moskova kararı

UEFA'nın, Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle Rus ekibi Spartak Moskova'yı Avrupa Ligi'nden eleyeceği iddia edildi.

FutbolArena - Rusya ile Ukrayna arasındaki savaş nedeniyle UEFA'nın yaptırımları devam ediyor. Rusya ile ilgili FIFA'nın uyguladığı yaptırımların ardından UEFA da harekete geçti. UEFA, Avrupa Ligi'nde mücadele eden Spartak Moskoca'yı elemeyi planlıyor.

LEIPZIG DOĞRUDAN ÇEYREK FİNALE
Bild'in haberine göre, UEFA, Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle Leipzig-Spartak Moskova eşleşmesini iptal etti. Leipzig, doğrudan çeyrek finale yükselecek. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Leipzig CEO'su Oliver Mintzlaff, "UEFA'ya ve onların kararına güvenimiz tam. Maçların iptal edileceğini düşünüyoruz." dedi.

RUSYA MEN EDİLİRSE NE OLUR?

UEFA'nın, gelecek sezon için Rus takımlarını Avrupa kupalarından men etmesi durumunda Türk takımları için bir avantaj doğacak. Eğer UEFA gelecek sezon için Rus takımlarını organizasyonlara almama kararı verirse, Süper Lig'de bu sezonun şampiyonunun doğrudan gruplara kalma ihtimali belirecek. Ayrıca, Rusya men edilirse, UEFA Avrupa Ligi ve Konferans Ligi'ne katılacak takımlarımız birer eleme az oynayacak. Türkiye Kupası'nı kazanan takım tek eleme turuyla (playoff) gruplara kalma imkanına sahip olacak.

Süper Lig şampiyonunun gelecek sezon Şampiyonlar Ligi'ne doğrudan katılabilmesi için gerçekleşmesi gereken ihtimaller:

Rusya'nın men edilmesi
Şampiyonlar Ligi'ni kazanan takımın, kendi liginde de Devler Ligi'ne katılım hakkı elde etmesi
UEFA Avrupa Ligi'ni kazanan takımın, kendi liginde Şampiyonlar Ligi'ne katılma hakkı elde etmesi

Son dakika Avrupa'dan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!