comScore

Trabzonspor Trabzonspor

TS Transfer: Trabzonspor transferde kasasını doldurdu

30 Temmuz 2018, Pazartesi 11:51
TS Transfer: Trabzonspor transferde kasasını doldurdu

Trabzonspor'da transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıkları devam ederken mali sıkıntıda olan yönetim transferde ayağını yorganına göre uzatırken kasasını da doldurmayı başardı.

FutbolArena Detay - Trabzonspor'da gelecek sezonun transfer çalışmaları devam ederken geçmiş yıllarda çok yüksek miktarda para harcayan Bordo-Mavili takım bu sezon kasasından neredeyse hiç bonservis parası çıkmadı.
 

Trabzonspor'un bu sezon transfere harcadığı para


Mart ayında başkanlık koltuğuna oturan Ahmet Ağaoğplu kulübün ekonomik açıdan zor durumda olduğunu belirtip transferde çok az para harcayacaklarını söylemişti. Dar boğazda olan Trabzonspor yönetimi, teknik direktörlük koltuğuna Ünal Karaman'I da getirerek öze dönüş porjesini gerçekleştirmişti. 

Bordo-Mavili takım şu ana kadar 3 transfer gerçekleştirdi. Zargo Toure, Majid Hosseini, Burak Temir ve Vahid Amiri'yi kadrosuna katan Trabzonspor, sadece Burak Temir ve Zargo Toure  için bonservis ödedi. Ancak bu bedel de  toplamda 369 bin Euro gibi düşük bir miktar olarak kayda geçti. Bordo-Mavili takım diğer 2 yabancı transferini de bonservis ücreti ödemeden gerçekleştirdi.
 

Trabzonspor'un bu sezon sattığı oyunculardan kazandığı para


Trabzonspor transferde de kara geçti. Bu sezon öncesinde 3 önemli oyuncusunu satan Trabzonspor, kasasına 9,9 milyon Euro koydu. Trabzonspor, Okay Yokuşlu'yu 6 milyon Euro, Fabian Castillo'yu 2,25 milyon Euro, Matus Bero'yu da 1,65 milyon Euro karşılığında satmayı başardı. Trabzonspor ayrıca Aytaç Kara, Dame N'Doye, Uğur Demirok gibi maaş yükü fazla olan isimlerle de yollar ayrıldı.
Trabzonspor ile ilgili haberlere Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"