comScore

Trabzonspor Trabzonspor

TS Transfer: Trabzonspor, Ramil Sheydaev'in sözleşmesi feshetti

09 Ağustos 2018, Perşembe 18:10
TS Transfer: Trabzonspor, Ramil Sheydaev'in sözleşmesi feshetti

Trabzonspor'da transfer çalışmaları devam ederken kulübün oyuncularından Ramil Sheydaev ile yolların ayrıldığı duyuruldu.

FutbolArena - Trabzonspor'da transfer çalışmaları ve yeni sezon hazırlıkları sürerken Ramil Sheydaev ile yollar ayrıldı.

Trabzonspor Transfer Haberleri Trabzonspor'dan yapılan resmi açıklamada geçen sezonun öncesinde kadroya katılan oyuncunun sözleşmesinin feshedildiği belirtildi.
 

Trabzonspor'un Ramil Sheydaev açıklaması


"Profesyonel futbolcumuz Ramil Sheydaev ile olan sözleşmemiz karşılıklı olarak feshedilmiştir.
Ramil Sheydaev, 2016 – 17 sezonunda Zenit kulübüne ödenen 170 bin Euro'luk yetiştirme tazminatı karşılığında takımımızın kadrosuna katılmıştır. Sonrasında ise bedelsiz olarak Zlina ve Karabağ ekiplerine kiralanmıştır.

Sheydaev için takımımızda kaldığı ve kiralık olarak gönderildiği süre zarfında toplam 370 bin Euro ödenmiştir.

Kulübümüzden 2018 - 19 ve 2019 – 20 sezonları için 850 bin Euro garanti ücret ve takımımızın kazandığı her puan başına 2 bin Euro alacak olan Ramil Sheydaev'in sözleşmesi oyuncuyla varılan mutabakat sonucunda herhangi bir bedel ödenmeden karşılıklı olarak sonlandırılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."


Ramil Sheydaev kimdir?


Rus ve Azerbaycan pasaportlarını taşıyan Ramil Sheydaev, 4 kez Azerbaycan Milli Takım formasını giyerken bu sezon Trabzonspor formasıyla sadece 3 maça çıktı ve bu üç maçta sadece bir kez ilk 11'de forma giyip 45 dakika sahada kalabildi. 

Toplamda 82 dakika oynayan Sheydaev Trabzonspor formasıyla bir de gol attı. 20 yaşındaki futbolcunun Trabzonspor ile olan sözleşmesi de 2020 yılında sona erecek. 
Ramil Rusya alt yaş Milli Takım kategorilerinde çok sayıda maça çıkmış ve tam 40 gol atmıştı. 

FutbolArena akşam haberleri turu (19 Nisan 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.