comScore
1 / 16

Transferde rapor değişebilir! Burak Yılmaz...

FutbolArena - Sezon sonunda Fırtına’dan ayrılması beklenen Rıza Çalımbay, takım içindeki son durumu anlatan geniş bir rapor hazırladı.

 

2 / 16
Takımının güçlü ve zayıf yönlerini çıkartan tecrübeli çalıştırıcı, raporunu Başkan Ahmet Ağaoğlu’na sundu.

3 / 16
İşte Çalımbay’ın analizleri...

4 / 16

1-Ücret farklılıkları en aza indirilmeli

<h2>1-Ücret farklılıkları en aza indirilmeli</h2>
Tecrübeli teknik adam, listenin ilk sırasına oyuncular arasındaki ücret farklılıklarının en aza indirilmesi gerektiğini yazdı.

5 / 16
Futbolcuların senelik ücretleri arasında büyük bir uçurum olduğunu vurgulayan Çalımbay, maddi anlamda sıkıntı yaşanan günlerde mali dengenin sağlanması gerektiğinin altını çizdi.

6 / 16
Aynı zamanda Çalımbay, bu durumun takım içerisindeki huzur açısından da önemli olduğunu belirtti.

7 / 16

2-Burak takımda kalmalı

<h2>2-Burak takımda kalmalı</h2>
Rıza Çalımbay, attığı 23 golle harika bir sezon geçiren ve taraftarının sevgilisi olan Burak’ın satılmaması gerektiğini yönetime iletti.

8 / 16
Yıldız oyuncunun takımdan ayrılması durumunda yerinin zor dolacağını belirten 55 yaşındaki çalıştırıcı, diğer forvetler Hugo Rodallega ve Dame N’Doye’un da performans olarak yetersiz olduğunu söyledi.

9 / 16

3-Savunmaya takviye şart

<h2>3-Savunmaya takviye şart</h2>
Başarılı çalıştırıcı, savunma bölgesinin ise yetersiz olduğunu kaydetti.

10 / 16
Tecrübeli hoca, Jan Durica’nın ilerleyen yaşı, Tomas Hubocan ve Uğur Demirok’un istikrarsız performansı, Mustafa Akbaş’ın sakatlıkları nedeniyle stoper bölgesine en az 1 transferin şart olduğunu iletti.

11 / 16
Çalımbay, sol bek bölgesinde Novak’ın arkasında bir isim olmamasınının da uzun periyotta sıkıntı yaratabileceğini aktardı.

12 / 16

4-Onur’un alternatifi yok

<h2>4-Onur’un alternatifi yok</h2>
Deneyimli hoca, takımın vazgeçilmez isimlerinden biri olan kaptan Onur Kıvrak’ın alternatifi olmadığını belirtti.

13 / 16
Esteban’ın psikolojik ve fizik olarak tamamen hazır olmadığını söyleyen Çalımbay, Uğurcan Çakır’ın da henüz istenilen seviyeye gelmediğini dile getirdi.

14 / 16
Başarılı teknik adam, bu nedenle kulübede oturmayı dert etmeyecek, uygun maliyetli bir eldivenin takıma katılması gerektiğini kaydetti.

15 / 16

5-Hazırlık kampına altyapı desteği

<h2>5-Hazırlık kampına altyapı desteği</h2>
Altyapıdan Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür gibi iki genç yıldızın çıktığını hatırlatan Rıza Çalımbay, bu isimlerin şu anda takımın en etkili oyuncuları olduğunu vurguladı.

16 / 16
Trabzonspor’un U21 ve U19 takımlarında da çok yetenekli futbolcuların bulunduğunu kaydeden başarılı çalıştırıcı, sezon başı hazırlık kampına altyapıdan 7-8 oyuncu götürülmesi gerektiğini dile getirdi. (Fanatik)