comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Transfer Haberleri: Trabzonspor, Ünal Karaman'ın sözleşmesini uzattı

06 Haziran 2019, Perşembe 14:09
Transfer Haberleri: Trabzonspor, Ünal Karaman'ın sözleşmesini uzattı

Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman'ın sözleşmesi uzatıldı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de başarılı bir sezonu geride bırakan Trabzonspor'da teknik direktör Ünal Karaman ile yeni sözleşme imzalandı. Başarılı teknik adamla 2 yıllık yeni sözleşme imzalayan bordo mavililerde, Ünal Karaman ile Ahmet Ağaoğlu açıklamalarda bulundu. 

AHMET AĞAOĞLU: "ÜNAL KARAMAN'A TEŞEKKÜR EDİYORUM"
"Ünal Karaman ile altyapıya önem vererek çalışmaya başlamıştık. Sevgili hocamıza teknik direktörlüğün ötesinde sorumluluk yüklediğimizin farkındaydık. Hepimiz asli görevlerimizin dışında birçok işle uğraştık. Ben mesela başkan olarak mı hizmet ettim, tahsildar olarak mı bilmiyorum. Sanırım ikincisi. Ben Ünal Karaman'a teşekkür ediyorum. Türkiye'de teknik direktörlük yapmak zorudur. Hele Trabzonspor'da daha da zordur. Allah'a şükür iyi bir şekilde bitirdik.Ünal Hocamızla birlikte 2 aydır Trabzonspor'un daha iyi hale gelmesi için çalışıyorduk. Ünal Karaman ile birlikte yan yanayız."

AHMET AĞAOĞLU: "3-4 OYUNCUYLA GÖRÜŞMELERİMİZ CİDDİ İLERLİYOR"

"Hocamızla olduğu gibi oyuncularla da anlaşma yapmadan ve imza töreni düzenlemeden önce transferleri açıklamak kulübe ekstra maliyet getiriyor. Görüşmede olduğumuz oyuncularla ilgili gündem yarattığınızda kulübün içinde para olmayan kasasına zarar verirsiniz. 3-4 oyuncuyla görüşmelerimiz ciddi şekilde ilerledi. Bunların isimleri veya maliyetleri imza aşamasına geldiği zaman açıklanır. Yüzde 80-90 anlaşma aşamasına vardığımız futbolcular var. UEFA ile yaptığımız anlaşma kapsamında en fazla 3 milyon euro bonservis bedeli ödeyebiliriz. Üstüne çıkarsam kulübe ihanet etmiş olurum. Bonservis bedeli olmadan transferler yapacağız. Toplamda en fazla 3 milyon euro ama ben 2 milyon euroda tutmak istiyorum. Hocamız hiçbir zaman tek bir isim bile söylemedi. Sadece oyuncunun niteliklerini söyler, biz de en iyisini yapmaya çalışıyoruz."

AHMET AĞAOĞLU: "LİLLE'DEN TEKLİF GELDİ"

"Elimizdeki kadroyu koruyarak, bize yarar sağlayabilecek transferler yapmak istiyoruz. İstanbul takımları birbiriyle rekabet ederken, biz kendi kendimizle mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Belki de bizi farklı kılan en büyük özellik bu. Bunun pozitif yanları olduğu gibi, olumsuz yanları da oluyor. Ben bunu babamdan biliyorum. İstediği çay normalden daha sıcak veya daha soğuksa evde kıyamet kopardı. Bu sene kadromuzdan oyuncu vermek istemiyoruz. Lille'den teklif geldiği doğru, verebilecekleri maksimum parayı da verdiler ama o paraya futbolcularımı göndermem. Paramız var mı? Yok. Ama inancımız ve hedeflerimiz var."ÜNAL KARAMAN: "TÜM EMEKÇİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM."

"Trabzonspor her şeyiyle farklı bir şehir. Başkanıma ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum. En az başkanımız ve yöneticilerimiz kadar bize destek veren tüm emekçilere teşekkür ediyorum. Onlar olmazsa biz olmayız. Önümüzü sürekli temizlediler. Hayatımda hiçbir zaman profesyonel imza atmadım. Başka yerlerden 25 milyonluk teklifler alırken, Trabzonspor'a 10 milyona imza attım. Bugün bu sözleşmede yazanları okuduysam evlatlarımın yüzünü görmeyeyim. Okumadan imzaladım."

"TRABZONSPOR'U BİZLER KADAR KORUMALISINIZ"

"Basın mensupları olarak en az bizler kadar sizler de Trabzonspor'u korumalısınız. İçinizde ikinci bir takımı tutan olduğunu düşünmüyorum. Bu nedenle kendi çocuklarınız gibi Trabzonspor'u koruyup sarmalısınız. Benim tek isteğim camiamıza hizmet etmek. Bizler hiçbir zaman mükemmel maddi imkanlar içerisinde çalışmadık. Geçen sene ben günün tümünü tesislerde geçirdim. Bundan asla rahatsızlık duymadım. Ben burada çalışanın gözüne baktığımda ondan enerji alıyorum. Siz basından tek isteğim, biraz empati yapmanız."

"HER OYUNCU BİZİM İÇİN DEĞERLİ"

"Her oyuncu bizim için çok değerli. Gönderdiğimiz oyuncular da dahil. Oldukça kalabalık bir kadromuz var. Kamp çalışmalarına katılacak oyuncularla ilgili yönetim ve altyapıdaki hocalarımızla bir araya gelerek planlama yapacağız. Hangi oyuncuların kampa gelip gelmeyeceğini sizlere bildireceğiz. Transferlerimizi de yönetimle birlikte karar vereceğiz. Basında çıkan hiçbir habere inanmayın, çünkü istediğim 1 oyuncu bile yok."

"

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.