comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Juraj Kucka: "Avrupa'da olmayı hak eden bir takımız"

22 Aralık 2017, Cuma 13:40
Trabzonspor'un orta alan oyuncusu Juraj Kucka:

Trabzonspor'un Slovak oyuncusu Juraj Kucka, Avrupa'da olmayı hak eden bir takım olduklarını belirterek, en az 6 yıl daha profesyonel futbol oynamak istediğini söyledi

FutbolArena - Trabzonspor'un Slovak futbolcusu Juraj Kucka, bordo-mavili kulübün dergisinde yer alan röportajında, Trabzon'a gelişini, lig, kupa ve kariyeriyle ilgili hedeflerini anlattı.
 

Trabzonspor'da Juraj Kucka'nın açıklamaları


Mücadele eden bir oyuncu olduğunu belirten Kucka, "Hiçbir zaman herkesi çalımlayan bir oyuncu olmadım. Ben koşarım, savaşırım, takımım için mücadele ederim. Trabzonspor benim bildiğim bir kulüptü. Hem televizyon hem de çeşitli basın yayın organlarında Türkiye'de Trabzonspor'un ne kadar büyük bir kulüp olduğundan haberim vardı. Teklif sonrası başkanımızla üç dört kez görüştük. Daha sonra kendisi tatilde olduğum dönemde Slovakya'ya geldi. Bu ziyaret beni çok etkiledi. Buraya gelişimin kariyerime çok önemli katkılar yapacağını biliyordum. Çünkü çok büyük bir kulübe geldim. Büyük bir kulüpte forma giydiğimi biliyorum. Trabzonspor'da yeni ve güzel hedeflerim var. Ayrıca buraya gelmemde tutkulu taraftarların da etkisi vardı. Başka takımlardan da teklif aldım. Ancak başkanımızın gelip ülkemde benimle görüşmesinden çok etkilendim. Bu ziyaret kulübün bana olan ilgisini ve saygısını gösterdi. Bu ilgi sonrası seçimim kolaylaştı. Buraya gelirken eski Trabzonsporlu Vittek ve Sapara ile görüştüm. Ayrıca Durica ve Bero ile de konuştum. Hepsinden çok olumlu sözler duydum” şeklinde konuştu.

"AVRUPA'DA OLMAYI HAK EDEN BİR TAKIMIZ"
Avrupa kupalarında olmayı hak eden bir takım olduklarını belirten Kucka, "Hem lig hem de kupada mücadele devam ediyoruz. Biz Avrupa kupalarında yer almayı hak eden bir takımız. Bunun için ligde ilk dört sıra içinde yer almak istiyoruz. Kupa da bunun için önemli bir yol. Sonuç olarak hedefimiz ligde ilk dört içinde yer almak, kupada ise şampiyonluk” ifadelerini kullandı.

"YUSUF ABDÜLKADİR VE DİĞER OYUNCU ARKADAŞLARIMIZ ÇOK YETENEKLİ"

Trabzonspor'un genç oyuncularını da değerlendiren Kucka, "Çok yetenekliler ve çok büyük oyuncu olma fırsatları var. Önlerinde iyi bir gelecek olduğunu düşünüyorum. Biz de onlara deneyimli ağabeyleri olarak yardım etmek durumundayız. Büyük yetenekleri sonrası önemli olan; doğru yolda yürüyüp doğru bir şekilde gelişmeleri. Yusuf ve Abdulkadir dışında antrenmanlarımıza katılan diğer gençlerin de yetenekli olduğunu söyleyebilirim” dedi.

"TARAFTARIMIZ ÇOK İYİ"

Teknik Direktör Rıza Çalımbay ile ilişkilerinin çok iyi olduğunu dile getiren Kucka, Trabzonspor taraftarının inanılmaz olduğunu vurguladı. Kucka, "Daha önce oynadığım hiçbir kulüpte böyle bir şey görmedim. Her zaman yanımızda olduklarını bize hissettiriyorlar. Özellikle İstanbul takımlarına karşı oynarken muhteşem bir atmosfer oluyor. Bu atmosferin içinde oynayabilmek bizim için önemli. Bu durumda rakibin de çok fazla şansı kalmıyor” açıklamasını yaptı.

"TÜRKİYE'DE FUTBOL ZOR"

Türk futbolunu da değerlendiren tecrübeli oyuncu şunları söyledi:
"Uzun yıllar İtalya'da forma giydim. Sizin de bildiğiniz üzere orada taktik organizasyonlar ön plandadır. Genelde bunun üzerine çalışılır. Türkiye daha zor aslında, daha sert. Her takım ve her oyuncu mücadele ediyor.”

"MİLAN TARAFTARLARI BANA TRAKTÖR DİYORDU"

Milan'da taraftarlar tarafından kendisine traktör ve tank lakaplarının yakıştırıldığını söyleyen Kucka, "Bu lakap futbol tarzımla ilgili bir durum. Hiçbir zaman herkesi çalımlayan bir oyuncu olmadım. Ben koşarım, savaşırım, takımım için mücadele ederim. Bu yüzden taraftarlar da bana böyle bir lakabı uygun gördüler. Bunun dışında yine ‘Traktör' ile benzer bir ifade ‘Tank' da kullanıyorlar" dedi.

"TRABZONSPOR DÖVMESİ YAPTIRMAK İSTİYORUM"

Vücudundaki dövmeleri sevdiğini belirten Kucka, Trabzon dövmesi de yaptırmayı düşündüğünü ifade etti. Karadeniz mutfağını çok beğendiğini ifade eden Slovak oyuncu, Trabzon'un doğduğu yer olan Bojnice'ye oranla çok büyük bir şehir olduğunu, burada mutlu olduğunu belirtti.

Trabzonspor ile ilgili tüm gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.