comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un men cezası CAS'tan dönecek mi?

05 Haziran 2020, Cuma 13:35
Trabzonspor'un men cezası CAS'tan dönecek mi?

Spor Hukukçusu Avukat Taner Ünlü, Trabzonspor'un aldığı men cezasıyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor'un UEFA'dan aldığı 1 yıllık men cezasının yankıları devam ediyor. CAS'a başvuru yapacağını açıklayan bordo mavili kulübün aldığı cezayla ilgili detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Spor Hukukçusu Avukat Taner Ünlü, Radyo Gol'de Aydın Cingöz'e bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"TRABZONSPOR YA USULDE YA DA ESASTA HATA YAPMIŞ GÖRÜNÜYOR"
"Trabzonspor'a verilen ceza henüz kesinleşmedi. Son kararı CAS verecektir. Trabzonspor da başvuru yapacağını açıkladı. Trabzonspor'a verilen ceza UEFA kriterlerine uymamaktan verilmedi. Trabzonspor, 2016 yılında FFP kurallarına aykırı davrandığından verilecek cezayı ertelemek için UEFA ile anlaşma yaptı. Bu anlaşma 4 yıl süreliydi. Bu anlaşmadaki hesaplar arasında bir uyuşmazlık var. Bu nedenle 1 yıllık ceza verildi. Trabzonspor'a verilen cezada UEFA ile yapılmış sözleşmeye aykırılık olduğu belirtilmiş. Trabzonspor sözleşmeye uygun davrandığını UEFA'ya bildirmek zorunda. Trabzonspor ya usulde ya da esasta hata yapmış görünüyor."

"BU KARAR CAS'TAN DÖNEBİLİR"

"Trabzonspor'un UEFA ile yaptığı anlaşmanın detaylarını bilmiyorum fakat burada şartlar vardı. Trabzonspor bunları açıklamamıştı. Başkan Ahmet Ağaoğlu da UEFA'nın hesaplarda bir yanlışlık yaptığını ve ceza kararının yanlış olduğunu söylüyor. Galatasaray da bunu yaşadı. Fakat Galatasaray bunu cezaya dönüştürmeden hemen anlaşma yaptı. Trabzonspor cezayı almadan da bunun farkına varıp UEFA ile görüşebilirdi. Şu anda eğer CAS'ta UEFA'nın yanlış bir hesaplama yaptığı anlatılırsa bu karar bozulabilir. CAS'ın da yeni sezon başlamadan karar vermesi gerekiyor. Hızlıca son kararı verirler. Eğer Trabzonspor'un dediği gibi bir hata varsa zaten CAS'tan dönecektir. Eğer ceza kesinleşirse Trabzonspor'un sözleşmelerde aykırılık yaptığı sonucu çıkmış olur."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!