comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un Guilherme transferinde restleşme

31 Ocak 2020, Cuma 15:52
Trabzonspor'un Guilherme transferinde restleşme

Trabzonspor'un Malatyaspor'dan transfer etmek istediği Guilherme ile ilgili kulüpler arasında restleşme yaşandığı öğrenildi.

FutbolArena - Trabzonspor'un transferin son saatlerinde kadrosuna katmak için yoğun uğraş verdiği Guilherme konusunda sıcak gelişmeler yaşanıyor. Trabzonspor'un oyuncuyu tescil ettirebilmesi için Malatyaspor'dan beklediği evrağın kulübe ulaşmadığı öğrenildi.
 

Trabzonspor Haberleri: Guilherme, Trabzonspor'a transfer oldu mu?


Trabzonspor'un Guilherme transferini bitirebilmesi için Malatyaspor'un evrak göndermesi gerekiyor. Transfer için tepkili olan Malatyaspor ise bu evrağı göndermek istemedi. Trabzonspor'dan bonservis ve oyuncu talebinde bulunuldu ancak bordo mavililer oyuncu vermek istemedi. Trabzonspor'un bir miktar bonservis bedeliyle Guilherme'yi almak istediği ve görüşmelerin devam ettiği ifade edildi. 

Malatyaspor'un takasta Bilal Başacıkoğlu'nu istediği ancak oyuncu ve kulübün buna yanaşmadığı kaydedildi. Kulüpler arasında konuyla ilgili restleşme yaşandığı öğrenildi. 
MALATYASPOR'DAN TRABZONSPOR'A TEPKİ AÇIKLAMASI

"Trabzonspor Kulübü, sözleşmeli futbolcumuz Guilherme Costa Marquez ile kulübümüzün yazılı izni olmadan görüşmeler yapmış ve futbolcumuzu bu sabah itibariyle takımımızın kamp yaptığı otelden iznimiz dışında Trabzon'a çağırmıştır. Kamuoyunun malumu üzere futbolcumuzun asıl sahibi olan Alvarenga Kulübü ile yapmış olduğumuz sözleşmenin çıkış maddesini kullandıklarını düşündüğümüz Trabzonspor Kulübü'ne ve değerli camiasına bir bilgilendirme yapma zarureti doğmuştur.

Şöyle ki; yıllara mal olmuş Trabzonspor - Malatyaspor dostluğunu, kardeşliğini zedelemeye çalışan şahıslara çağrımızdır. Her ne şartta olursa olsun futbolcumuz ile bizim iznimiz olmadan görüşülmesi (ayartılması) futbolun yazılı çizili kuralları dışında, ahlakına uymamış ve Trabzonspor gibi büyük bir camiayı yönetenlere yakışmamıştır. Her bulduğu fırsatta dürüstlükten, futbol ahlakından bahsedenlerin bugün günü kurtarmak adına yaptıkları büyük camiamız tarafından hiçbir zaman unutulmayacak, FIFA kurulları önünde Malatyaspor camiasının hakkı korunacaktır. Transferin bitimine saatler kala kulübümüzü mağdur etmek adına bu işe soyunanları değerli Trabzonspor camiasının da kabullenmeyeceğine inanıyor, kamuoyuna saygılar sunuyoruz."
 

Guilherme bu sezon Yeni Malatyaspor'da kaç gol attı?


Guilherme bu sezon Yeni Malatyaspor formasıyla ligde oynadığı 18 maçta 5 gol attı ve 6 asist yaptı. Brezilyalı futbolcu tüm kulvarlarda ise 26 maçta 7 gol, 6 asistlik performans sergiledi. 

Transfer Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"