comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un Ersun Yanal pişmanlığı! Rıza Çalımbay fark attı

27 Aralık 2017, Çarşamba 19:13
Trabzonspor'un Ersun Yanal pişmanlığı! Rıza Çalımbay fark attı

Trabzonspor, Rıza Çalımbay ile şaha kalkarken, taraftarların aklına bu soru geliyor. "Çalımbay sene başı gelse ne olurdu?"

FutbolArena Detay - Trabzonspor, Süper Lig'de 2017-2018 sezonuna büyük transferlerle başlamış ve buna karşın Ersun Yanal yönetiminde alınan sonuçlarla hayal kırıklığı yaratmıştı. Burak Yılmaz, Kucka ve Sosa gibi yıldızları kadrosuna katan Trabzonspor sezona kötü bir giriş yapmıştı. 


Ersun Yanal ile Trabzonspor kaçıncıydı?


Trabzonspor'daki 3. döneminde 1.54 puan ortalaması yakalayan Ersun Yanal yapılan tüm transferler ve kendisine gösterilen tüm sabra karşılık başarısız olmuştu. 

İlk 8 hafta takımın başında kalan Ersun Yanal sadece 9 puan topladı ve takımı 11. sırada bıraktı. Yerine gelen Rıza Çalımbay ise 9 haftada 20 puan topladı ve 29 puanla takımı 6. sıraya kadar taşıdı. 
Rıza Çalımbay ayrıca Türkiye Kupası'nda oynadığı 3 maçı da kazandı ve toplamda 2.42 puan ortalaması yakaladı. 


Rıza Çalımbay sezon başı gelse Trabzonspor kaçıncıydı?


Rıza Çalımbay'ın ligdeki puan ortalaması ise 9 maçta 6 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyet ile 2.2 oldu. Buna göre Rıza Çalımbay sezon başında Trabzonspor'a gelmiş olsaydı ve bu performansı sezon başından itibaren sürdürseydi ortalama 37.4 puan toplayacaktı. Bu puan da Trabzonspor'u Başakşehir'in üzerine çıkarıp lider yapıyor! 

MUHARREM USTA DA PİŞMAN: "KEŞKE"

"KEŞKE SENE BAŞINDA HOCA DEĞİŞTİRSEYDİK"

Öte yandan Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta da geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, sportif açıdan inişli çıkışlı bir yolculuklarının olduğunu anlatarak, "Son 15-20 yıla dönüp baktığımızda elimizde en değerli kadrolardan biri var. Bu kadro ile sene başı iyi performansımız olmadı. Keşke sene başında teknik direktör değiştirilseydi. Belki değiştirseydik 28 değil, belki 24, belki 32 puan toplardık. Yani değiştirsen de garanti olmuyor. Ama en azından şöyle bakmak istiyoruz. Biz kaybederken yeniden yakaladık. Bir anda bir senenin adeta yok olduğunu acı şekilde hissederken şimdi hepimiz yeniden potanın içerisinde olmanın heyecanını yakaladık. Belki bu çok daha önemli başka senelere göre. Kaybederken yakalamak değeri arttırır." şeklinde konuştu.

Trabzonspor ile ilgili tüm gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.