comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un cezası sonrası: "CAS'ta aşılamayacak sorun değil"

03 Haziran 2020, Çarşamba 19:23
Trabzonspor'un cezası sonrası:

Trabzonspor, finansal yükümlülükleri yerine getiremediği gerekçesiyle UEFA'dan 1 yıl men cezası aldı. Bordo mavili kulüp CAS'a itiraz için hazırlıklara başladı. Başkan Ahmet Ağaoğlu ile Trabzonspor'u yakından takip eden muhabir ve yorumcular cezanın ardından neler söyledi? Tüm detaylar. 

FutbolArena - Trabzonspor'un UEFA'dan 1 yıl Avrupa kupalarından men cezası camia içinde de beklenmedik bir karar olarak karşılanırken, başkan Ahmet Ağaoğlu CAS yolu için harekete geçti. 

Öte yandan Trabzonspor'un aldığı ceza sonrasında bordo mavili kulübü yakından takip eden muhabir ve yorumcular şu ifadeleri kullandı:
ZEKİ UZUNDURUKAN: "DİĞER KULÜPLERİN DE VAY HALİNE O ZAMAN" (A SPOR)

Tam ligler başlarken, Trabzonspor sözleşmeler için masaya otururken, moral kazanmışken, takım liderken, böyle bir cezanın açıklanmasını manidar buluyorum. Başkanla 1 saat önce konuştum. Başkan ile yaptığım görüşmede, biz kuralların neredeyse tamamını yerine getirdik dedi. 5 Temmuz'da denk bütçe konusunda anlaşma yapılmıştı ama herhalde burada sıkıntı oldu. Ahmet Ağaoğlu, "Aşılamayacak bir sorun değil, kimse moralini bozmasın." dedi. Trabzonspor ekonomisiyle örnek gösterilen, yıllık kar gösteren bir kulüp. Denk bütçe uygulamasına uyamadığı için men ediliyorsa diğer kulüplerin de vay haline. UEFA, Trabzonspor'u Avrupa kupalarına katılmasını garanti görmüş ki, bu cezayı açıkladı. 

ERDAL HOŞ: "GÖRÜŞTÜĞÜM KAYNAKLAR CAS'TE HALLEDİLİR OLARAK GÖRÜYOR" (TRT SPOR)

Benim görüşebildiğim kaynaklar "CAS'ta hallederiz gibi söylüyor." Geçtiğimiz 2 yıl boyunca bu anlaşmadan daha fazlasını yerine getirdik. Yeni bir yönetim. Tabi halledilmesi kesin mi? Emin değiliz. Son kararı CAS verecek. 

BARIŞ YURDUSEVEN: "CAMİAYI SARSTI BU KARAR" (TRT SPOR)

Trabzonspor açısından hiç beklenmedik ve sarsıcı bir karar. Hemen CAS'a başvurma kararı alındı. Savunma yapmaya başlandı. Trabzonspor kulübü 'Elimizdeki argümanlar güçlü, bu konuda savunmamızı yapacağız." şeklinde hareket ediyor."

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!
 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!