comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un CAS duruşması ne zaman? Avrupa cezasında son durum

10 Temmuz 2020, Cuma 17:21
Trabzonspor'un CAS duruşması ne zaman? Avrupa cezasında son durum

CAS, Trabzonspor'un Avrupa'dan men edilmesi ile ilgili davanın 16 Temmuz'da görüleceğini açıkladı.

FutbolArena - Trabzonspor, UEFA'dan gelen Avrupa cezasına itiraz etmiş ve konuyu CAS'a taşımıştı. Spor Tahkim Mahkemesi, Trabzonspor'un başvurusu için resmi siteden açıklamada bulundu.
 

Trabzonspor'un Avrupa'dan men cezası iptal olacak mı?


UEFA Kulüp Finansal Kontrol Kurumu tarafından finansal yükümlülükleri yerine getirmediği gerekçesiyle Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası alan Trabzonspor'un, CAS'a yaptığı itirazın ardından duruşma tarihi belli oldu.

CAS'tan yapılan son duyuruya göre duruşmanın 16 Temmuz Perşembe günü yapılacağı belirtilirken, Covid-19 pandemisinden kaynaklanan seyahat kısıtlamaları nedeniyle, bazı duruşmaların video konferans yoluyla yapılabileceği de ifade edildi. (DHA)
"BU KARAR CAS'TAN DÖNEBİLİR"

Spor Hukukçusu Avukat Taner Ünlü, Radyo Gol'de Aydın Cingöz'e bu konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

"Trabzonspor'un UEFA ile yaptığı anlaşmanın detaylarını bilmiyorum fakat burada şartlar vardı. Trabzonspor bunları açıklamamıştı. Başkan Ahmet Ağaoğlu da UEFA'nın hesaplarda bir yanlışlık yaptığını ve ceza kararının yanlış olduğunu söylüyor. Galatasaray da bunu yaşadı. Fakat Galatasaray bunu cezaya dönüştürmeden hemen anlaşma yaptı. Trabzonspor cezayı almadan da bunun farkına varıp UEFA ile görüşebilirdi. Şu anda eğer CAS'ta UEFA'nın yanlış bir hesaplama yaptığı anlatılırsa bu karar bozulabilir. CAS'ın da yeni sezon başlamadan karar vermesi gerekiyor. Hızlıca son kararı verirler. Eğer Trabzonspor'un dediği gibi bir hata varsa zaten CAS'tan dönecektir. Eğer ceza kesinleşirse Trabzonspor'un sözleşmelerde aykırılık yaptığı sonucu çıkmış olur."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)