comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'un Badou Ndiaye transferinde sıcak gelişme

25 Aralık 2019, Çarşamba 13:04
Trabzonspor'un Badou Ndiaye transferinde sıcak gelişme

Trabzonspor, Badou Ndiaye'nin ilk etapta istediği 3.6 milyon Euro'luk ücretini yapılan görüşmeler sonrası aşağıya çekti. Bordo mavili kulüpte transfer bekleyişi sürüyor.

FutbolArena - Adı uzun süredir Trabzonspor'la anılan Stoke City oyuncusu Badou Ndiaye konusundaki bir yandan bekleyiş bir yandan da belirsizlik sürüyor. Bordo-mavili taraftarların uzun süredir merakla beklediği bu transferde en önemli kilit noktanın ise Ndiaye'nin eski hocası Hüseyin Çimşir olduğu öğrenildi.
 

Trabzonspor, Badou Ndiaye'yi transfer edecek mi?


Türkiye'de ilk olarak Osmanlıspor'da forma giyen Senegalli oyuncu, geçtiğimiz günlerde transfer görüşmesi yapmak için Türkiye'ye gelmişti. İngiliz basını oyuncunun Trabzonspor'la bir süre önce prensipte anlaştığını ve ikinci yarıda bordo-mavili formayı giyineceğini yazarken, bordo-mavili cepheden ise bu konuda henüz net bir açıklama gelmedi. 

YILLIK ÜCRET TALEBİ AŞAĞIYA ÇEKİLDİ
Edinilen bilgiye göre, Trabzonspor'un oyuncunun ilk etapta istediği 3.6 milyon Euro'luk ücretini yapılan görüşmeler sonrası aşağıya çekildiği belirtildi.

Stoke City kulübü ise oyuncunun belli bir sürenin altında oynaması halinde bordo-mavili kulüpten 1 milyon Euro daha ücret talep edeceklerini dile getirdi. Ancak Trabzonspor kurmaylarının bu teklifi kabul etmediği belirtilirken, transfere ayrılan bütçenin ise 1-1.5 milyon Euro olduğu kaydedildi. Trabzonspor'un, Beşiktaş ve Galatasaray'ın da talipli olduğu Ndiaye'nin işini gizlice bitirmek istediği öğrenildi.

İNGİLİZ BASINININ NDİAYE İDDİASI

Öte yandan İngiliz basınından The Telegraph Gazetesi, Trabzonspor'un Badou Ndiaye transferini tamamladığını duyurdu. Habere göre Trabzonspor, Badou Ndiaye'yi Stoke City'den satın alma opsiyonuyla 6 aylığına kiraladı.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"