comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonsporlu taraftarlar FIFA binasında protestoda bulundu

15 Eylül 2017, Cuma 21:19
Trabzonsporlu taraftarlar FIFA binasında protestoda bulundu

Trabzonsporlu bir grup taraftar, 2010/11 sezonu şampiyonluğu için Fenerbahçe'nin şike yaptığını bağırarak FIFA Genel Merkezi önünde protestoda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor'dan FIFA'ya protesto! Fenerbahçe'nin 2010-2011 sezonu Süper Lig şampiyonluğunda şike yaptığını savunan bir grup Trabzonspor taraftarı, İsviçre'nin Zürih kentinde bulunan FIFA Genel Merkezi önünde gösteri yaptı.


Trabzonspor taraftarlarından FIFA'ya şike protestosu

 

Bordo-mavili taraftarlar, Trabzonspor Kulübü'nün, Fenerbahçe ve Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) hakkında FIFA ve UEFA'ya yaptığı şikayet başvurusuna destek amacıyla, FIFA Genel Merkezi önünde protesto gösterisi düzenledi.

FIFA Genel Merkezi önünde toplanan taraftarlar, ellerinde, "2010-2011 sezonu şampiyonu Trabzonspor" ve "UEFA, Fenerbahçe'yi şikeden dolayı 2 yıl Avrupa kupalarından men etti, Türkiye Futbol Federasyonu Fenerbahçe'ye ceza vermedi" yazan pankartlar taşıdı. Taraftarlar ayrıca, FIFA'ya, TFF ve Fenerbahçe'yi eleştiren bir mektup verdi.

Trabzonspor, 3 Temmuz 2011'de başlayan şike süreciyle ilgili olayların bu yıl dönümünde FIFA'ya başvuruda bulunmuştu. Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Ahmet Çubukçu, yönetim kurulu üyeleri Coşkun Bülbül ve Özer Bayraktar ile Hukuk Kurulundan avukat Nusret Yılmaz, şike süreciyle ilgili FIFA'ya başvurmuştu.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.