comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonsporlu Onur Kıvrak'tan Fenerbahçe'ye 2010-2011 göndermesi

14 Kasım 2017, Salı 16:37
Trabzonsporlu Onur Kıvrak'tan Fenerbahçe'ye 2010-2011 göndermesi

Trabzonspor'un milli kalecisi Onur Recep Kıvrak, kendi performansı takımdaki gidişatıyla ve futbol gündemine ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

FutbolArena - Trabzonspor'da 10 sezonunu geçiren Onur Recep Kıvrak önemli açıklamalarda bulundu.

BeIN Sports'a konuşan başarılı kaleci, kariyerine ilişkin önemli açıklamalar yaptı. 2011 yılında Avrupa'ya transferi olduğunu ancak gitmediğini belirten Onur Recep Kıvrak, Trabzonspor formasıyla şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.
Onur Recep Kıvrak ayrıca yabancı oyuncu tartışmalarıyla ilgili de konuştu. Onur Recep Kıvrak şunları söyledi:


Onur Recep Kıvrak'ın açıklamaları"ESTEBAN VE UĞURCAN BENİM CANIM"

Esteban da Uğurcan da... Trabzonspor'un kalecileri benim birer canımdır. Çünkü Trabzonspor'a hizmet ediyorlar. 2011'de şampiyon olduğumuz zaman Avrupa'ya transferim olacaktı ama çapraz bağlarım kopunca iptal oldu.

"BİR KEZ DAHA ŞAMPİYONLUK YAŞAMAK İSTİYORUM"

Milli Takım, vatan demek. Çağırdıkları zaman severek gidersin. Ama benim şu an için tek hedefim bir kez daha Trabzonspor forması altında şampiyonluk yaşamak. Bu forma altında bir kupa daha kaldırmak istiyorum.

"UMARIM ÇIKIŞA GEÇERİZ"

Yönetimimiz, teknik ekibimiz ve biz çalışıyoruz. Kaliteli bir kadromuz var ama her şey bir anda olmuyor. İnşallah Osmanlıspor maçıyla birlikte çıkışa geçeceğiz.

"İNGİLİZCE GÜNAYDIN DİYORSUN"

Yabancı oyuncu konusunda kesinlikle bir sınır olmalı. Eğer sınır olursa, benim yerli kardeşim daha fazla forma fırsatı bulacak. Sınır olmadığı zaman kendi şehrinde Türkçe konuşamıyorsun, İngilizce 'günaydın' diyorsun.

"ÇOK DEĞERLİ HOCALARLA ÇALIŞTIM"

Çalıştığım bütün teknik adamlar çok değerli. Efsanelerle çalışma fırsatı yakaladım. Bunun için çok gururluyum. Ama elbette Şenol Güneş benim hayatımda çok farklı bir yere sahip.

"VİDEO HAKEM SİSTEMİNE İNANIYORUM"

Video hakem sisteminin hem futbolcular hem de hakemler adına daha güzel olacağına inanıyorum. Hakların biraz daha korunacağını düşünüyorum. Bazen öyle bir poziyon oluyor ki, diğer takımın canı yanıyor.

"YUSUF VE ABDÜLKADİR AVRUPA'YA GİTMELİ"

Yusuf ve Abdülkadir pırıl pırıl çocuklar. Aileden iyi yetişmişler. Trabzonspor'a maddi manevi katkı sağlayacaklarsa kesinlikle Avrupa'ya gitmeliler. Gitmelerini de isterim.
 

Onur Recep Kıvrak'tan Fernando Muslera sözleri


"BAŞIMIZIN ÜSTÜNDE YERİ VAR"


Muslera gibi iyi karakterli insanların başımızın üstünde yeri var. Böyle oyuncular kaliteleri ve insanlıklarıyla bize de örnek oluyorlar. Ama yine de yerli kaleci olarak, yerlilerin daha fazla oynaması gerektiğini düşünüyorum.

"ŞANLIURFA'DAKİ KUPA FİNALİNİ UNUTAMAM"

Fenerbahçe ile Şanlıurfa'da oynadığımız kupa finali. En mutlu olduğum maçtı. Burak Yılmaz. Alex de çok iyi futbolcuydu, karakteri de öyle

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"