comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonsporlu Okay Yokuşlu, Premier Lig'e transfer olabilir mi?

08 Kasım 2017, Çarşamba 14:40
Trabzonsporlu Okay Yokuşlu, Premier Lig'e transfer olabilir mi?

Trabzonspor forması giyen Okay Yokuşlu'ya Premier Lig'den transfer teklifi geldiği iddia edildi. 

FutbolArena - Trabzonspor'da forma giyen genç futbolcu Okay Yokuşlu'nun Premier Lig'den transfer teklifi aldığı öne sürüldü. West Bromwich Albion'un genç oyuncuya talip olduğu ve transfer için girişimlere başladığı iddia edildi. Fakat Okay Yokuşlu'nun Premier Lig'de oynamasının önünde ciddi bir engel bulunuyor.
 

Trabzonsporlu Okay Yokuşlu, West Bromwich'e transfer olacak mı? 


West Bromwich'in Okay Yokuşlu için Trabzonspor'dan fiyat istediği ve bordo mavililerin 12 milyon Euro'luk bir fiyat belirlediği iddia edilmişti. Fakat Premier Lig'de AB vatandaşı olmayan oyuncular için milli takım kuralı bulunuyor. 

İŞTE O KURAL
FIFA sıralamasında 11-20 arasındaki ülkelerin futbolcuları milli maçların yüzde 45'inde, 21-30 arasındaki ülkelerin futbolcuları yüzde 60'ında ve 31-50 arasındaki ülkelerin futbolcuları ise yüzde 70'inde oynamak zorunda.
 

Türkiye, FIFA sıralamasında kaçıncı sırada?


Türkiye, FIFA'nın Eylül ayında açıkladığı sıralamada 27. basamakta yer aldı. Buna göre Okay Yokuşlu'nun Premier Lig'e transferi için son 2 yılda milli takımın oynadığı resmi maçların %60'ında forma giymesi gerekiyor. A Milli Takım'da şu ana kadar 4 kez resmi maçlarda forma giyen genç futbolcu, bu kurala takıldığı için Premier Lig'e transfer yolu şu an için zor görünüyor.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)