comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonsporlu Burak Yılmaz'dan flaş 2010/11 açıklaması

11 Kasım 2017, Cumartesi 20:02
Trabzonsporlu Burak Yılmaz'dan flaş 2010/11 açıklaması

Trabzonsporlu futbolcu Burak Yılmaz gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Trabzonspor'un golcü futbolcusu Burak Yılmaz gündemle alakalı konuştu. Trabzonspor'a transfer hikayesini anlatan tecrübeli futbolcu, 2010/11 sezonuna dair sözlerini yineledi ve bunların dışında Beşiktaş taraftarıyla birlikte yabancı kuralına değindi. 

A Spor'a konuşan Burak Yılmaz'ın açıklamalarından önemli kesitler:
 

Burak Yılmaz'dan yabancı kuralı açıklaması


Burak Yılmaz geçtiğimiz haftalarda milli takım kampındayken yabancı kuralına saygı duyduğunu fakat karşı olduğunu açıkladıktan sonra bu konuda çok fazla eleştirildiğini söylerken, kendisinin sadece düşüncesini dile getirdiğini ifade etti. 
"BEŞİKTAŞ, FENERBAHÇE VE GALATASARAY YÜZÜNDEN SÖYLEMİŞİM. BANANE!"

Bu saatten sonra beni eleştirmişler çok da umurumda değil. Yine de böyle demeyeyim, çok değerli futbol adamlarımız var. Ancak herkesin de konuştuğunu dinleyemem, kusura bakmasınlar. Yabancı kuralını alanlara saygı duyduğumu söyledim ama ben bu kurala karşı olduğumu söyledim. Herkes düşüncesini söyledi, ben de düşüncemi söyleyince problem oluyor. Böyle olmaz. İşte Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ta yabancılar çokmuş da, ondan söylüyormuşum. Banane yani. 3-4 sene sonra futbolu bırakacağım ben. Ben genç kardeşlerimiz için söylüyorum. Yoksa yabancılar gelsin yani. Hepsinin başımızın üstünde yeri var. Türk insanının tohumund, fıtradında mutlu olmak değil, mutlu etmek var yani. Yemeyiz, yediririz. Yoksa yabancı futbolcularla ilişkilerimiz iyi. Gidin hepsine sorun. Ne yapılabilir derseniz, işte onu makul seviyeye getirebilirler. Ben size soruyorum, alt yapılarımızda ne kadar iyi, yetenekli futbolcularımız var. Siz bu futbolcuların çıkıp oynayabileceğine inanıyor musunuz? Tabi ki de inanmıyorsunuz." 

"2010/11 SEZONUNA ÇOK FAZLA TAKILI KALDIK"

Bunu tekrardan açıp speküle etmek istemiyorum. Biz şehir ve camia olarak 2010/11 sezonuna çok takılı kaldık. Diğer sezonları unuttuk. Siz daha iyi biliyorsunuz. Ancak bunu tekrardan açıp speküle etmek istemiyorum. Benim düşüncelerim bu konuda nettir tabi. Yüreğim, kalbim, sözlerim, düşüncelerim bu konuyla alakalı hep nettir. Takımın stat açılışına geldiğim zaman transfer hikayem o gün başladı. Sayın Cumhurbaşkanımızın yanına gittim ve güzel bir konuşma oldu. Muharrem Usta elimi tutup kuluğıma söyledi seni alacağım diye. Alacağım dedi ve aldı. 

Beşiktaş taraftarı Burak Yılmaz arasındaki olay

Burak Yılmaz, Beşiktaş taraftarının kendisine tavırlı olma sebebiyle alalaklı konuşurken şunları söyledi:

3-3'lük maçtan sonra Escude'nin penaltı pozisyonundan sonra bana karşı tavır aldılar. O pozisyon faul ama dışarıdaymış. Çıktım yine stada yine bağırdılar, küfürler. Yani çok da önemli değil. Bunlar geçmişte kaldı. Ben Beşiktaş taraftarına da saygı duyuyorum. Bu kadar takımını sahiplenen, bu kadar takımına güç veren aslan gibi bir taraftar. Bu pozisyondan dolayı bana sinirliler. Zaten sinirlerini her maçta gösteriyorlar. Ancak ben saygı duyuyorum, çok da problem değil. 

"CENK TOSUN BENİM KARDEŞİM"

"Cenk Tosun benim kardeşim. Onun başarılı olmasına çok seviniyorum. Attığı goller sonrası mutlu oluyorum. İnşallah Allah sakatlık, vermez ve böyle devam eder. Sonuçta bir Türk oyuncu. Benim de kardeşim gibi"

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (15 Ekim 2020)