comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonsporlu Burak Yılmaz: 'Yabancı kuralına karşıyım çünkü...'

04 Eylül 2017, Pazartesi 18:47
Trabzonsporlu Burak Yılmaz: 'Yabancı kuralına karşıyım çünkü...'

Trabzonspor ve milli takımın golcü futbolcusu Burak Yılmaz yabancı kuralıyla ilgili düşüncelerini aktardı. 

FutbolArena - Trabzonspor ve milli takım golcü futbolcusu Burak Yılmaz, Hırvatistan maçı öncesinde basın toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli futbolcu basın toplantısında yabancı kuralıyla ilgili gelen soruya net bir cevap verdi. 
 

Türkiye'de yabancı kuralı haberleri


Türk futbolunda son dönemde en fazla konuşulan konuların başında gelen yabancı uygulaması, milli takıma da yansıdı. Hırvatistan maçı öncesi Trabzonspor ve milli takımın golcü futbolcusu Burak Yılmaz bu konu hakkında son derece net ifadeler kullandı.

"YABANCI KURALINA KARŞIYIM"
Burak Yılmaz yabancı kuralıyla ilgili gelen soruya, "Bu kuralı çıkaran üst düzey yöneticilerimiz ve ağabeylerimize sormamız lazım. Ancak benim fikrim bu konuda nettir. Ben tabi ki daha çok Türk arkadaşlarımla oynamak istiyorum. Bu yabancı kuralından sonra çok net söylüyorum ki benim yaşımda ki arkadaşlarım 30-31 yaşındaki arkadaşlarım futbolu bıraktı. Ben yabancı kuralına saygı duyuyorum ama karşıyım." 
 

Burak Yılmaz'ın sakatlığı geçti mi?


Golcü futbolcu basın toplantısında sakatlığıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Sakatlığım iyiye gidiyor. Dün de ilk defa takımımla çalıştım. Ufak tefek ağrılarım var ama daha iyiye gidiyor. Bugün yine takımla birlikte çalışacağım. Antrenmandan sonra hocamız karar verecektir "

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.