comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Şenol Güneş Kompleksi sorunu

17 Kasım 2017, Cuma 11:57
Trabzonspor'da Şenol Güneş Kompleksi sorunu

Akyazı'da inşa edilen Şenol Güneş Spor Kompleksi devlet kurumlarını karşı karşıya getirdi.

FutbolArena - Akyazı'da inşa edilen Şenol Güneş Spor Kompleksi devlet kurumlarını karşı karşıya getirdi. Stadyumu, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'ne tahsis eden Milli Emlak Genel Müdürlüğü buranın kullanımından elde edilen gelirleri bir yazıyla talep etti.

Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ise stadyumdan sadece Trabzonspor Kulübü'ne yapılan maçlık kiralamadan gelir geldiğini cevaben Milli Emlak'a geri gönderdi. 
MİLLİ EMLAK YETERLİ GÖRMEDİ

Müsabakalarda elde edilen tüm gelir kalemlerini göz önünde bulunduran Milli Emlak bu cevabı yeterli bulmadı ve stadyum, reklam, kiralama ve diğer gelir kalemlerinin tespit edilerek kendilerine bildirilmelerini ve paylarının ödenmesini talep etti. Bu anlamda Trabzonspor'a henüz devir işlemini gerçekleştiremeyerek, kendi paylarını da alamayan ve sorun yaşayan Gençlik Spor zor duruma düştü.

KONU TRABZONSPOR'A YANSIYACAK

Trabzonspor'un resmi tahsis konusunda işi ağırdan alması, Müdürlüğün hak edişlerini ve stadyum giderlerini ödeme konusunda geri durması devleti zarara uğrattığı gibi kurumlar arasında da sorunlar yaşanmasına neden oluyor. Bunun üzerine durumu Trabzonspor Kulübü'ne bildirmek zorunda kalan Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün nasıl bir yol haritası izleyeceği merakla bekleniyor.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)