comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan Aykut Demir açıklaması: ''Kur farkı-faiz dahil...''

10 Ağustos 2018, Cuma 22:27
Trabzonspor'dan Aykut Demir açıklaması: ''Kur farkı-faiz dahil...''

Trabzonspor yönetimi bugün resmi internet sitesi aracılığı ile eski futbolcusu Aykut Demir hakkında açıklama yayınladı.

FutbolArena - Trabzonspor'dan Aykut Demir açıklaması. Trabzonspor yönetimi son günlerde yaşadığı Aykut Demir problemi hakkında resmi site aracılığı ile yeni bir açıklama yayınladı. Trabzonspor yönetimi toplamda 9 milyon TL ödemeye mahkum edildiği eski futbolcusu Aykut Demir hakkında açıklama yayınladı.


Trabzonspor Haber: Trabzonspor'dan Aykut Demir açıklaması


Trabzonspor yönetimi davalık olduğu ve sözleşmesini sonlandırdığı eski futbolcusu Aykut Demir için 9 milyon TL tazminat ödemeye mahkum edilmişti. Trabzonspor yönetimi Aykut Demir polemiğinde resmi site aracılığı ile yeni bir açıklama yayınladı. 

TRABZONSPOR'DAN AYKUR DEMİR AÇIKLAMASI
''Kamuoyunun bildiği üzere; geçmişte kulübümüzde forma giyen ve ilgili dönemde ‘'Yağ ölçüm testine geç gelmesi'' nedeniyle sözleşmesi tek taraflı olarak fesih edilen Aykut Demir, feshini TFF'ye taşımış, beraberinde UÇK ve Tahkim Kurulları kulübümüzü haksız bularak 9 milyon 815 bin 580 TL ödemeye mahkûm etmiştir.

Yönetim Kurulumuz, diğer tüm girişimlerinde olduğu gibi memleket ve Trabzonsporluluk hassasiyetini ön planda tutarak ilgili futbolcuya son güne kadar tazminatı için indirim veya taksitlendirme taleplerini iletmiştir.

Ancak; yaşantısından ahlakı ve vicdani değerlerinin yüksek olduğunu düşündüğümüz Trabzonlu futbolcu tüm iyi niyetli taleplerimizi reddetmiş ve tazminatını kur farkı – faiz dâhil olmak üzere talep etmiştir!

Bunun üzerine kulübümüz, ilgili futbolcuya ciddi bir kısmı faiz ve kur farkından oluşan 9 milyon 815 bin 580 TL'lik tazminat tutarını bugün itibariyle tek seferde ve peşin olarak ödemiştir.

Bu vesileyle; ilgili futbolcu başta olmak üzere geçmiş dönem Yönetim Kurulları ve Başkanların eylemleri sonucunda kulübümüzün ödemek zorunda olduğu, Süper Lig için lisans almamıza engel teşkil eden toplamda 23 milyon 989 bin 262 TL'lik ödemenin bugün itibariyle gerçekleştirildiğini tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.''

Son dakika Transfer Haberleri FutbolArena'da

FutbolArena haber turu (21 Mayıs 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.