comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'dan 2010-2011 sezonuyla ilgili CAS iddiası

28 Ocak 2019, Pazartesi 12:09
Trabzonspor'dan 2010-2011 sezonuyla ilgili CAS iddiası

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, 2010-2011 sezonuyla ilgili CAS'ın yayınladığı son bültende Trabzonspor'u şampiyon olarak tescil ettiğini öne sürdü.

FutbolArena - Trabzonspor'dan Önder Bülbüloğlu imzasıyla yapılan açıklamada CAS'ın son yayınladığı bültende 2010-2011 sezonuyla ilgili Trabzonspor'u şampiyon olarak tescil ettiği öne sürüldü. Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, "CAS, son yayınladığı bültende 2010-2011 sezonu şampiyonluğumuzu bir kez daha tescil etmiştir" dedi. 

ÖNDER BÜLBÜLOĞLU'NUN AÇIKLAMASI
"Bültenin 30. paragrafında CAS, ‘Türkiye Futbol Federasyonu, pek çok sayıda kulübün adının geçtiği 2010-2011 sezonundaki şike olayında, bir alt lige düşürme cezasını şike yaptığı iddia edilen kulübün fiilinin “sahaya yansıma” şartına bağlayarak şikeyi cezalandıran maddenin uygulama alanını kısıtlamıştır' diyor. Hatırlanacağı üzere şike olayının yaşanmasının hemen ardından müsabaka sonucunu etkilemeye teşebbüs eden kulüplere uygulanacak ceza talimatlardan kaldırılmıştı.

Bu paragraf bizim için ayrı bir önem arz ediyor. Trabzonsporumuzun hem temiz hem de ‘mağdur' olduğu anlatılıyor ve ‘Şike sebebiyle mağdur olan ‘temiz' kulüplerin, federasyonları harekete geçirip şikeye müdahale etmelerini sağlamak için sınırlı güçleri vardır; tıpkı Türkiye Süper Ligi'nin 2010-2011 sezonu ‘temiz' ikincisi Trabzonspor'un şampiyonluk unvanını, bu unvanı elinde tutan şike şüphelisi Fenerbahçe'den almak için yürüttüğü ancak başarısızlıkla sonuçlanan hak arayışı gibi' deniliyor.

2010-2011 sezonunda şike yoluyla elimizden alınan haklarımızın iadesi amacıyla yaptığımız başvuruyu değerlendirmeye almayan FIFA'nın bu kararını CAS'a götürmüştük” diyen Bülbüloğlu, sözlerine şöyle devam etti: “CAS'taki davamızın duruşması 15 Mart'ta görülecek. CAS'ın bu bülteni duruşma öncesinde yayınlaması elimizi de güçlendirdi. Şimdi bu bülteni de savunmamıza ekleyerek CAS'taki duruşmaya katılacağız. Bizi hem ‘temiz' hem de ‘mağdur' şeklinde değerlendiren CAS'ın hakkaniyetli bir karar vereceğine inanıyoruz."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.