comScore
1 / 9

Trabzonspor'da Yusuf ve Abdülkadir'e 870 milyon TL

FutbolArena - Trabzonspor’un yeni Başkanı Ahmet Ağaoğlu, TRT Spor’da yayınlanan Basın Tribünü programına katıldı.

 

2 / 9

İşte Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamaları:

<h2>İşte Ahmet Ağaoğlu’nun açıklamaları:</h2>
"Bundan 20 sene önce olsaydı çok farklı şeyler hissederdim ama şu an ağırlığını ve onurunu hissediyorum. Taraftarı olduğunuz takıma bir gün başkan oluyorsunuz.
3 / 9
100 yılın ötesinde futbol tarihi olan bir kentin sembolü olan bir takımın başkanı oluyorsunuz ama öyle bir halde geldik ki bunun bir anlamı yok. Savaşın ortasına geldik."

4 / 9
"Borç şu an 841 milyon. Gelirimiz 130 Milyon. Yıllık gelirinizin yedi katı borçlanmışsınız. Gelirinizin %60’ı faize gidiyor. Çapraz kurdan şöyle böyle dememeli kimse.

5 / 9
Gelirinizle bunu yedi yılda indirme şansın yok. Giderler de yıllık 200 milyonun üzerine çıkıyor. 3 ay içinde işleme sokacağımız 2 projemiz var, bu bile kısa vadeli borçları karşılamıyor.

6 / 9
Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür’ü 870 milyon TL getiren alır. Çünkü kulübün borcu bu kadar!"

7 / 9
"Bütün bu olumsuzluklar içinde benim tek şansım şu; tek aday olarak gittiğimiz için çok iyi bir yönetim kadrosu oluşturduğumuzu düşünüyorum."

8 / 9
"Trabzon’da sokaktaki her çocuk futbolcu doğar. Trabzonspor felsefesini belirlemiş oyuncularla Trabzonspor 1.Lige çıkmıştı. Trabzonspor, İstanbul’un üç büyük kulübünün transfer politikasını değiştirmesine neden oldu.

9 / 9
Ancak 8 yabancı futbolcu olan bir takımın nesine Trabzonspor diyelim? Trabzonspor hiçbir zaman yarışın dışında kalmayacak. Trabzonspor’un yeri her zaman zirvedir." (Fanatik)