comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Şike Anıtı mecliste gündeme geldi! "Fenerbahçe..."

10 Temmuz 2017, Pazartesi 19:08
Trabzonspor'da Şike Anıtı mecliste gündeme geldi!

Trabzon'da bir süredir gündemde olan Şike Anıtının dikilip dikilmeyeceği mecliste yine gündeme geldi. 

FutbolArena - Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi'nde yeniden şike anıtı gündeme geldi. Konuyla alakalı olarak mecliste çarpıcı açıklamalar yapılırken, CHP üyeleri Cahit Burhan Erdem ve Başkan Gümrükçüoğlu bu konu hakkında konuştu. Öte yandan Trabzonspor'un FIFA'ya yapacağı başvuruda çıkacak karara göre şike anıtının dikilip dikilmeyeceği konusunda net bir gelişme ortaya çıkacağı ifade edildi. 


Trabzon'da Şike Anıtı dikilecek mi?


61Saat'in haberine göre; Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi'nde CHP üyesi Burhan Cahit Erdem ve Başkan Gümrükçüoğlu bu konuyla ilgili gelen soruları yanıtladı. 


"FIFA'NIN ALACAĞI KARAR"
Gümrükçüoğlu yaptığı açıklamada, Trabzonspor bu konunun göz ardı edemeyeceğimiz paydaşıdır. Kulüp olarak. Her zaman söylediğim gibi Trabzonspor'u yarın her hangi bir şekilde zor durumda bırakacak bir adım olup olmamasına bakabilmek için biz o zaman ki şimdi ki hangi zamanda olursa olsun kulüp yönetimi - başkanı kimse onla birlikte hareket etmek durumundayız.  Bizim bugüne kadar attığımız adımlarda her hangi bir zor durumda bırakmama açısından ortak akılla konuşarak hareket etme cihetine gittik. Trabzonspor kulüp başkanı ve yönetimi bu konuda 3 Temmuz şike süreci ile ilgili FiFA'ya müracaat edeceklerini açıkladılar ve ettiler. Hukuki süreçler bitmeden bizim başka bir fiili adım atmamızın olmayacağını daha önce ki beyanatlarımda söyledim. FİFA bu konuda karar alacak ve var sayalım sizin bu dediğinizi sayacak. FİFA bu konuda aleyhte bir karar alacaksa onu da Trabzonspor'un yönetimiyle oturup, ortak akılla ne adım atacağımızı istişare ederiz. Bunun geçmişine dair diğer aldığımız kararlar var

"FENERBAHÇE ŞİKE YAPTI KİMSE DEMİYOR"

CHP üyesi Burhan Erdem, “Herkes söylüyor. Şikeyi kimin yaptığını kimse söylemiyor. Trabzonspor'un hakkıdır deniyor ama Fenerbahçe şike yaptı kimse demiyor." ifadelerini kullandı. 

"HERKES BİLİYOR"

Burak Gümrükçüoğlu ise, "Herkes biliyor. Biz de söylüyoruz. O zamandan beri yüzlerce kez söyledik. İmdi de söyledik… kedileri de söylüyorlar. Televizyonlarda ki iyi hatırlayın, bizzat kendileri söylediler. Onda biz rahatız. Şehir olarak da söylem olarak da rahatız." diye konuştu. 

Bordo Mavili takımla ilgili son dakika gelişmelerine Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena haber turu (23 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.