comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da sakatların son durumu (Sturridge, Novak, Ekuban, Onazi)

28 Kasım 2019, Perşembe 18:35
Trabzonspor'da sakatların son durumu (Sturridge, Novak, Ekuban, Onazi)

Abdülkadir Ömür, Ahmet Canbaz, Filip Novak, Daniel Sturridge, Caleb Ekuban ve Ogenyi Onazi hakkında Trabzonspor'dan sakatlık açıklaması geldi.

FutbolArena - Trabzonspor Kulüp Doktoru Hakan Ayaz, sakat futbolcuların durumuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Açıklamada, Abdülkadir Ömür, Ahmet Canbaz, Filip Novak, Daniel Sturridge, Caleb Ekuban ve Ogenyi Onazi'nin tedavi süreçleri devam etmekte olduğunu vurguladı. Bordo-mavililerin resmi internet sitesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
 

Filip Novak, Daniel Sturridge, Caleb Ekuban ve Ogenyi Onazi ne zaman dönecek?


Ahmet Canbaz geçtiğimiz hafta antrenmanda sakatlanan ve iki gün sonra MR - CT ve röntgen tetkikleri yapılan oyuncumuzun tibia platosunda subchondral nondeplase fracture (ayrılmamış kırık), femur kondülünde kıkırdak ezilmesi, femur ve tibiada kemik iliği ödem alanları, posterolateral köşe travmasına bağlı lateral collateral ligament derin komponentte yırtık, ön çapraz bağ (ACL) de interstisiyel rüptür (kısmi yırtık) tespit edilmiş olsa dahi iki gün geçmesine rağmen ödem ve kanama alanlarının henüz yeteri kadar geçmediği görülmüştür. Oyuncumuza 1 hafta sonra tekrar MR tetkiki yapılmasına ve cerrahi yönden konsültasyonuna karar verilmiştir. Kısmi yırtık olan ön çapraz bağın, yırtık derecesi tekrar değerlendirilerek ve ameliyat gerekip gerekmediğine karar verilecektir.

ABDÜLKADİR ÖMÜR:
"Abdülkadir Ömür 12 Eylül 2019 tarihinde menüsküs tamiri operasyonu geçirdi. Oyuncumuz rehabilitasyon tedavisi verilen program çerçevesinde uygulanmakta olup önümüzdeki günlerde Almanya'ya giderek tedavisine orada devam edilecektir."

FİLİP NOVAK:

Filip Novak 14 Kasım 2019 Alt baldır adalesinde grade 2 yırtık oluşan oyuncumuzun tedavisi devam etmekte olup takımdan ayrı olarak koşulara başlamıştır. Bu tür sakatlıklarda ortalama sahaya dönüş süresi 4-6 hafta olduğundan bir süre daha tedavi ve bireysel antrenmanı doktor gözetiminde devam edecektir.

DANİEL STURRİDGE:

Daniel Sturridge, Alt baldır soleus apanöroz (kas zarı) yırtığı tamamen iyileşmiş olan oyuncumuz, iyileşmeye bağlı taze skar (nedbe) dokusunun yeterli esnekliği kazanmamış olmasına bağlı kas sertlikleri yaşamakta ve henüz kendini tam olarak hazır hissetmemesi nedeni ile bireysel çalışmalarına devam etmektedir.

CALEB EKUBAN:

Caleb Ekuban, Sol ayak 5. metatars kemiğindeki kırık tamamen iyileşmiş ve bir süredir takım antrenmanına katılabilen oyuncumuz, uzun süre antrenman yapmamasına bağlı eksik kalan atletik performans kriterlerini tamamlamak için çalışmakta ve ayrıca ekstra özel antrenmanlar yapmaktadır.

OGENYİ ONAZİ:

Ogenyi Onazi, Bir süredir takımımızla antrenman yapabilen oyuncumuzun çok uzun süre antrenman yapmamasına bağlı genel kondisyon ve atletik performans kriterleri henüz beklenen düzeye gelmemiş olup bunun için ekstra özel çalışmalar yapılmaktadır."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!