comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan transfer açıklaması

16 Aralık 2017, Cumartesi 22:01
Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan transfer açıklaması

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Bursaspor maçının ardından takımın durumu hakkında konuştu. 

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Bursaspor maçının ardından açıklamalarda bulundu. 

"GALATASARAY MAÇI BİZİM İÇİN ŞANSTI"
"Nasıl bir yere geldiğimizi çok iyi biliyorum. Beklentileri biliyorum. Bunların hepsini yapmak tek başıma benim işim değil. Bizim en büyük silahımız taraftarımızla bütün olmamız gerekiyor. Takımın kendinin güvenine gelmesi Galatasaray maçıyla başladı. Herkesin korktuğu bir maçtı. Galatasaray maçı bizim için büyük bir şanstı."

"TEK SIKINTIMIZ VAR"

"Maç sonuna kadar mükemmel mücadele ettik. Arkadaşlarımızın performansını en üst seviyeye çıkarmaya çalışıyoruz. En büyük sıkıntı. Rodallega'yı geç almak zorunda kaldık oyuna. Bir tek bunun sıkıntısını yaşıyoruz."

"BURAK YILMAZ'DAN DOLAYI MI VERMİYORLAR BİLMİYORUM"

Hakemlerin golcü oyuncu Burak Yılmaz ile ilgili önyargılı olmamaları gerektiğine dikkat çeken Çalımbay, “Burak'ın bulunduğu pozisyonlarda 1-2 tanesi yüzde 100 penaltıydı. Burak'tan dolayı mı vermiyorlar bilmiyorum. Biraz daha dikkat etmek gerekiyor. Son dakikada gol yesek berabere bitecek. Burak'ın pozisyonlarında önyargılı olmamaları gerekiyor. Burak mükemmel özellikleri olan oyuncu. Hakemler için doğru kararlar vermek zor ama biraz daha dikkatli bakarlarsa 1-2 penaltı pozisyonu var. Söyleyecek bir şey yok. Devam edeceğiz sonuna kadar. Burak konusunda önyargılı olmamalarını, Burak'ın düştüğünü bazen kabul etmeleri gerekiyor” diye konuştu.


Trabzonspor transfer yapacak mı?


Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Bursaspor maçının ardından transfer konusunda yaptığı açıklamada, "Trabzonspor köklü bir takım. Kupada da gitmek istiyoruz. Lig de çok önemli. Devre arasını mükemmel bir şekilde geçirmemiz gerekiyor. Takviye yapmamız gerekirse yapacağız. Hafta arası da açıkladım. Eğer kulübümüzün maddi açıdan sıkıntısı varsa yapmam. Benim için önemli olan mevcut kadronun sıkıntı yaşamaması gerekiyor. Eğer böyle bir sıkıntı yoksa 1-2 oyuncu alarak yolumuza devam etmek istiyoruz." diye konuştu. 

"BU İŞİN SONU ÇOK ÖNEMLİ"

"Güzel işler yapıyoruz ama sonu çok önemli. Umarım sonunu güzel bir şekilde getireceğiz."

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.