comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan çözüm önerisi; Alt yapı

17 Kasım 2017, Cuma 12:00
Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan çözüm önerisi; Alt yapı

Trabzonspor Teknik Direktörü, gerek kulüplerin gerekse de ülke futbolunun kurtuluşunun üretimde olduğunu açıkladı

FutbolArenaTrabzonspor Teknik Direktörü, gerek kulüplerin gerekse de ülke futbolunun kurtuluşunun üretimde olduğunu açıkladı. Teknik direktör Rıza Çalımbay çözümü altyapıda gösterdi.


Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan altyapı önerisi


"BU KADAR TRANSFER GÖRMEDİM"

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, gerek kulüplerin gerekse de ülke futbolunun kurtuluşunun altyapıdan geçtiğini vurguladı. Gerek futbolculuk gerek teknik adamlık yaşamında bu seneki kadar transferle karşılaşmadığını dile getiren Çalımbay, "Buna karar verecek olanlar yönetimlerdir. Ancak altyapıdan oyuncu çıkarmamız gerekiyor. Biz kampa Hüseyin, Furkan ve Ebrar'ı götürdük. Trabzon'dan oyuncu çıkmama şansı yok" ifadelerini kullandı.
MİLLİ TAKIM İÇİN İZLENECEK YOL

Kendisinin ümit milli takımda görevliyken en çok oyuncuyu Karadeniz Bölgesi'nden tercih ettiklerini kaydeden Çalımbay, "Liglerde Trabzonlu olup forma giyen çok sayıda oyuncu var. Burasının potansiyeli yüksek" diye konuştu. Tecrübeli teknik adam, milli takımla ilgili görüşlerini de, "Önümüzde Avrupa Şampiyonası'na kadar büyük bir zaman var. Bu süre çok iyi değerlendirilmeli. Geçmişe bakılarak nerelerde yanlış yapıldığı değerlendirilerek yol haritası belirlenmeli" sözleriyle açıkladı.
 
"TRANSFERDE KİMSEYLE GÖRÜŞMEDİK"

Transferde özel olarak hiç bir oyuncuyla görüşmediklerini de kaydeden Rıza Çalımbay, "Önümüzde lig ve kupa maçları var. Sadece bunları düşünüyoruz. Ben yardımcılarıma maçları izletiyorum. Tespit yapıyoruz" diye konuştu. İyi ve kazançlı bir kamp süreci geçirdiklerini dile getiren Çalımbay, "Çalışmayan ve antrenmanlara kendini vermeyenin oynama şansı yok. Kamp en çok Burak'a yaradı. Cumartesi günü kendisiyle tekrar konuşacağız ve kararımızı vereceğiz" dedi.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (28 Ekim 2020)