comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş itirafı: "Gittiğim her yerde.."

13 Kasım 2017, Pazartesi 19:37
Trabzonspor'da Rıza Çalımbay'dan Beşiktaş itirafı:

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, TRT Spor'da gündemle alakalı sorulara cevap verdi. 

FutbolArena - Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, TRT Spor Basın Tribünü programına konuk olarak gündemle alakalı sorulara cevap verdi. Deneyimli teknik adam Antalyaspor'u çalıştırdığı dönemde Eto'o ve Beşiktaş arasındaki transfer hikayesini anlattı. Çalımbay, siyah beyazlılara ve Şenol Güneş'e de övgüler yağdırdı. 


Beşiktaş'ın Eto'o transferi neden olmadı?


Antalyaspor'un eski teknik direktörü ve şu anda Trabzonspor'u çalıştıran Rıza Çalımbay bu konuyla ilgili olarak, "Eto'o'yu 3 takım istiyordu. Başakşehir, Beşiktaş ve Trabzonspor. Önce Beşiktaş istedi. Beşiktaş istediğinde başkanla konuştuk. Oyuncu gitmek istiyor mu? Önemli olan bu. Eto'o ben Beşiktaş'a gitmek istiyorum dedi. Yönetim de sonra Eto'o'nun Beşiktaş'a gitmesine onay verdi ama Kerim Frei ve Ömer Şişmanoğlu, Antalyaspor'a gelmek istemedi." ifadelerini kullandı. 


Beşiktaş Rıza Çalımbay - Şenol Güneş haberleri


Rıza Çalımbay, Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş ve başkan Fikret Orman'ın çok başarılı olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

Futbolculuk hayata ilk milli maça çıktığımda Şenol Güneş takım kaptanıydı. Çok güzel şeyler paylaştık. Şimdi Şenol hocanın Beşiktaş'ta, benim Trabzon'da olmam çok güzel. İnşallah ikimiz de başarılı oluruz. Şenol hoca gurur duyulacak başarılar yakalıyor. Fikret Orman başkan çok zor dönemde aldı takımı. Borçlara, sıkıntılara rağmen Fikret Orman ve yönetim Beşiktaş'ı mükemmel bir takım haline getirdiler. Şenol hoca ve yönetimin gayretiyle büyük başarılara imza attılar. Şu anda da başarılılar. Zaman zaman kaybedilen maçlar oluyor ama bunlar normal. 3 kulvarı götürmek zordur. Geçen sezon şampiyon olan Beşiktaş, Avrupa Ligi'nde de sonuna kadar gitti. Başarılarının devamını diliyorum ben. İnşallah biz de Trabzonspor'da bu başarıları yakalamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. 
"GİTTİĞİM KULÜPTE SİYAH BEYAZ KIYAFET GİYDİRMEDİLER"

Ben gittiğim kulüpte siyah beyaz kıyafet giydirmiyorlar. Hemen Beşiktaşlı diyecekler. Şimdi ben Beşiktaş'a karşı galip gelsem veya berabere kalsam taraftar sinirleniyor. Yenilsem işte Beşiktaşlı olduğu için diyorlar. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (20 Ekim 2020)