comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Rahmi Anıl Başaran transferinin maliyeti

27 Mayıs 2020, Çarşamba 20:16
Trabzonspor'da Rahmi Anıl Başaran transferinin maliyeti

Trabzonspor, Balıkesirspor forması giyen genç oyuncu Rahmi Anıl Başaran ile 4 yıllık sözleşme imzaladı.

FutbolArena - Trabzonspor, Rahmi Anıl Başaran transferini resmen açıkladı. Bordo mavili kulübün açıklamasında "Kulübümüz, Balıkesirspor forması giyen genç oyuncu Rahmi Anıl Başaran ile 2020-2021 transfer tescil dönemi içerisinde dört yıllık TFF Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi imzalamak üzere anlaşmaya vardı." denildi.
 

Trabzonspor, Rahmi Anıl Başaran transferi için ne kadar ödedi?


Trabzonspor'un KAP'a yaptığı maliyet bildirimi:

"Profesyonel futbolcu Rahmi Anıl Başaran'ın kulübümüze transferi konusunda, Balıkesirspor Kulübü ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Balıkesirspor Kulübü'ne sözleşme fesih bedeli olarak, KDV dahil 2.000.000.-TL ödenecektir.
Ayrıca, Balıkesirspor Kulübü'ne;

 -   Futbolcunun, Süper Lig ve/veya UEFA müsabakalarında toplam 8 gol atması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere (KDV dahil) 300.000.-TL,

 -   Futbolcunu, Süper Lig ve/veya UEFA müsabakalarının toplam 15 tanesinde maça ilk 11'de başlaması halinde, bir defaya mahsus olmak üzere (KDV dahil) 300.000.-TL,

 -   Futbolcunun, Şirketimizle sözleşmesi devam ederken, üçüncü bir kulübe kesin transferi halinde, Balıkesirspor'a ödenen tüm ücretlerin düşülmesi sonrası kalan tutarın  (KDV dahil)  %10'u, ödenecektir."


 

Rahmi Anıl Başaran'dan Trabzonspor açıklamaları


Anıl Başaran, “Çok heyecanlıyım, aynı zamanda mutluyum. Trabzonspor gibi büyük bir camianın parçası olacağım için büyük bir gurur yaşıyorum. Umarım bana inanan ve güvenenleri mahcup etmem. Trabzonspor camiası için elimden gelenin en iyisini yapacağım” diye konuştu.

Trabzonspor Pazarlama ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Serdar Ekrem Şirin ise, “Türkiye'de genç sporcuların en çok oynamayı arzu ettiği takım Trabzonspor. Bizim de zaten böyle bir geleneğimiz ve misyonumuz var. Bu kapsamda takip ettiğimiz pek çok genç ve yetenekli futbolcu arkadaşımız var. Bunlardan biri de Anıl Başaran'dı. Doğru yere, doğru zamanda geliyor. Takımımızda çok başarılı olacağına gönülden inanıyorum” dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)