comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Önder Bülbüloğlu, şike davası için FIFA'da

25 Nisan 2018, Çarşamba 14:50
Trabzonspor'da Önder Bülbüloğlu, şike davası için FIFA'da

Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu FIFA'da devam eden şike davasıyla ilgili Zurih'e gitti.

FutbolArena - Trabzonspor Başkan Yardımcısı Önder Bülbüloğlu, FIFA'da devam eden şike davasıyla ilgili Zürih'e gitti. Bülbüloğlu FIFA'daki temaslarının ardından Trabzonsporlu taraftarlarla sohbet etti. 
 

Önder Bülbüloğlu'nun FIFA'ya yaptığı ziyaret


Önder Bülbüloğlu, FIFA merkezine giderek Şike Davası'yla ilgili çeşitli temaslarda bulundu. Bülbüloğlu, temaslarının sonrasında FIFA genel merkezinin karşısında ‘Adalet Nöbeti' tutan taraftarlarımızla da sohbet etti. Önder Bülbüloğlu, ‘'Trabzonspor Kulübü olarak hukuk mücadelemizi sürdüreceğiz. Dosyamız şu anda FIFA'da. Biran önce sonuçlanmasını istiyoruz. Çünkü adalet bekleyen ve Türkiye'de temiz futbolu özleyen bir camia var” dedi.

FIFA binasının önünde bekleyen taraftarları da vurgulayan Bülbüloğlu, "Taraftarlarımız mücadelemizde güçlü ve kararlı. Kendilerine teşekkürü bir borç biliyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Trabzonspor Haberler: Fenerbahçe - Beşiktaş sonrası sert açıklama (25 Nisan 2018)


Trabzonspor'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"Bilindiği üzere ülkemizin iki kulübü arasında bir süre önce oynanan kupa maçında spor etiğiyle bağdaşmayan bir dizi olaylar yaşanmış ve karşılaşma yarıda kalmıştır.

Sporda şiddet, şike ve dopingle mücadeleyi kendine görev edinmiş bir camia olarak, söz konusu karşılaşmada meydana gelen olaylardan ve yanı sıra futbolumuza dünya çapında ilkleri yaşatan, camiamızın en büyük değerlerinden biri olan Şenol Güneş'e yapılanlardan, ülkemiz futbolu adına büyük rahatsızlık duyduğumuzu bir kez daha belirtmek isteriz.

Camiamızla ilgisi olmayan bu maç hususunda son günlerde söz konusu iki kulübün temsilcileriyle birlikte, ilgili ilgisiz kişi ve kurumlar arasında yaşanan söz düellosunda, taraflardan birinin başkan, teknik adam ve bazı yöneticilerinin, renklerimiz, ismimiz ve çalınan şampiyonluğumuzu malzeme etmeye çalışmalarını esefle kınadığımızı kamuoyuyla paylaşmak isteriz.

Saygılarımızla."

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.