comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Okay Yokuşlu, Süper Lig'in zirvesinde

09 Kasım 2017, Perşembe 19:33
Trabzonspor'da Okay Yokuşlu, Süper Lig'in zirvesinde

Trabzonspor'un genç yıldızı Okay Yokuşlu, Süper Lig'de hava topu listesinin başında yer alıyor.

FutbolArena Analiz - Trabzonspor'un yükselen yıldızlarından Okay Yokuşlu, Süper Lig'de geride kalan 11 haftada en çok hava topu kazanan futbolcu oldu.


Süper Lig'de en çok hava topu kazanan futbolcular


Listenin ilk sırasında çıktığı 81 hava topunun 57'sini kazanan Okay Yokuşlu bulunurken, 2. sırada 96 hava topu mücadelesinin 50'sini kazanan Yeni Malatyaspor'un santrforu Khalid Boutaib bulunuyor. 3. sırada Dany ise 62 hava topunun 43'ünü kazandı. 4. sırada 90 hava topunun 39'unu kazanan Arouna Kone ve 5. ile 6. sıralarda da 38 hava topu kazanma ile Pepe ile Jahovic yer alıyor. 

TRABZONSPOR GENÇLERE YATIRIM YAPACAK

Öte yandan Trabzonspor'un kurtuluşu olarak görülen altyapı, son yılların iki önemli ismi Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür'ü, A Takıma kazandırarak önemli bir atılım yaptı. Hem maddi hem de sportif olarak başarılı olmayı hedefleyen bordo-mavili yönetim, yeni isimleri A Takıma kazandırmak için son yılların en önemli projelerini hayata geçirmeyi hedefliyor. Altyapıyla ilgili detaylı çalışma yapan Karadeniz ekibi, son 1 yıl içerisinde teknik ekip anlamında değişimler yaşasa da var olan potansiyelin önünü açmak için vitrine yeni oyuncular çıkarmakta kararlı.Bu projenin en önemli ayağında ise Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür yer alıyor. Avrupa'nın önemli kulüplerinin yakın takibinde olan iki oyuncu Milli Takımlar'da boy göstermeye devam ederken, bordo-mavili kulübün kapısını ise yeni kulüplerin çaldığı belirtiliyor.

SEZON SONU BEKLENİYOR 

Avrupa'nın önde gelen kulüpleri Yusuf Yazıcı ve Abdulkadir Ömür için Trabzonspor ile ön protokol yapma teklifi iletirken, bordo-mavili yönetim ise bu konuda titiz hareket ediyor. Kulüp ismi vermemeye özen gösteren Karadeniz ekibi, görüşmelerini dikkatli bir şekilde sürdürürken, iki oyuncudan önemli gelir elde etmenin yanı sıra altyapı konusunda Avrupa'da kendine önemli bir pazar açmayı planlıyor. Bu yolla altyapıda yer alan oyunculara önemli bir özgüven aşılayıp, önlerini açmayı planlayan Karadeniz ekibi bu düşüncesini hayata geçirmesi durumunda kulübün geleceği noktasında da önemli bir hamleye imza atmış olacak.

Süper Lig ile ilgili tüm analizleri Süper Lig Analiz sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)