comScore
1 / 11

Trabzonspor'da kader haftası! İşte yeni teknik direktör

FutbolArena - Göreve geldiği günden bu yana kaynak arayışlarını sürdüren Başkan Ahmet Ağaoğlu ve kurmayları, futbolculara, teknik heyete ve yurt dışındaki bazı kulüplere yaklaşık 100 milyon TL’lik bir ödeme gerçekleştirdi.

 

2 / 11
Artık sportif başarı için yoğun mesai harcamaya başlayan Ağaoğlu, bu hafta içerisinde gelecek sezon için kritik adımlar atacak.

3 / 11
Önce Rıza Çalımbay’dan boşalan teknik direktörlük koltuğunu doldurmak isteyen Trabzonspor’un patronu, takımı tecrübeli ve Fırtına’nın kulüp yapısını bilen birine emanet etmeyi hedefliyor.

4 / 11

Sıcak bakıyor

<h2>Sıcak bakıyor</h2>
Bu doğrultuda Sivasspor ile yollarını ayıran ve 2002-2004 yılları arasında Karadeniz ekibini çalıştıran Samet Aybaba’yı takımın başına getirmek isteyen Ağaoğlu, bu hafta içerisinde tecrübeli çalıştırıcı ile pazarlık masasına oturacak.

5 / 11
Trabzonspor’a dönmeye sıcak bakan Aybaba’nın, Fırtına’dan gelecek teklifi kabul etmesi bekleniyor. Deneyimli teknik adam ile anlaşılamaması durumunda ise Bordo- Mavili yönetim, listedeki diğer isimlere yönelecek.

6 / 11

Yol haritası belirlenecek

<h2>Yol haritası belirlenecek</h2>
Öte yandan Ahmet Ağaoğlu ve ekibi bu hafta içerisinde maliyeti yüksek isimlerin başında gelen Jose Sosa ve Juraj Kucka’nın menacerleri ile masaya oturacak.

7 / 11
Bu futbolculardan indirim talep edecek olan yönetim, görüşmelerden çıkacak karara göre yol haritasını belirleyecek.

8 / 11
Yıldızlar indirim talebini kabul ederse bu isimlerle yola devam edilecek, talebin reddedilmesi durumunda ise bu oyunculara gelecek teklifler değerlendirilecek.

9 / 11

79 milyon TL’ye 3 gol, 8 asist!

<h2>79 milyon TL’ye 3 gol, 8 asist!</h2>
Milan’dan 4.7 milyon Euro (25 milyon TL) bonservis bedeli ile alınan ve yıllık 3.2 milyon Euro (17 milyon TL) kazanan Jose Sosa performansıyla hayal kırıklığı yarattı.

10 / 11
Yüksek maliyeti ve zaman zaman isteksiz olması nedeniyle eleştirilen Arjantinli yıldız, Bordo-Mavili formayla ağları sarsamazken, sezonu yalnızca iki asist ile tamamladı.

11 / 11
Sezon başında yine Milan’dan 5 milyon Euro’ya (26 milyon TL) transfer olan ve senelik 2.2 milyon Euro (11 milyon TL) ödenen Juraj Kucka ise bir türlü istikrar yakalayamadı. Slovak futbolcu, 28 maçta 3 gol, 6 asistlik oyun ortaya koydu. (Fanatik)