comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Kaan Ayhan transferi için son kozlar oynanıyor

06 Şubat 2022, Pazar 15:52
Trabzonspor'da Kaan Ayhan transferi için son kozlar oynanıyor

Trabzonspor'da Abdullah Avcı'nın çok istediği Sassuolo'nun milli yıldızı Kaan Ayhan için son kozlar oynanıyor.

FutbolArena - Trabzonspor transferde son hedefi olan stoper mevkisi için Kaan Ayhan ısrarını sürdürüyor. 8 Şubat'ta sona erecek olan transfer dönemi öncesi Teknik Direktör Abdullah Avcı'nın da çok istediği Sassuolo'nun milli yıldızı Kaan Ayhan için son kozlar oynanıyor.

TRABZONSPOR'DAN KAAN AYHAN HAMLESİ
Bordo-mavililerin ilk etapta satış opsiyonlu kiralama önerisine Sassuolo'nun sıcak bakmaması üzerine bu transfer askıya alınmıştı. Ancak bu transferde son hamle milli yıldızdan geldi.

Şampiyonluğa oynayan Trabzonspor'a gelmek isteyen ve İtalyan ekibinde yeterince forma şansı bulamadığı için ayrılmayı kafasına koyan Kaan bu transferde kulübünün tavrına karşı gerekli hamleleri yapmayan menajerlik şirketini değiştirip, farklı bir şirket ile yola devam etme kararı aldı. Ardından Sassuolo'ya ayrılmak istediğini ve gerekirse alacaklarını bırakmayı öneren Kaan'ın bu tavrı üzerine Trabzonspor kanadı bu transferde yeniden harekete geçti. 

VITOR HUGO TAKTİĞİ

Bordo-mavili teknik adam Avcı'nın çok istemesi nedeniyle Asbaşkan Ertuğrul Doğan'ın bu transferi bitirmek için bizzat uğraş verdiği öğrenildi. Ertuğrul Doğan, tıpkı Vitor Hugo transferinde olduğu gibi bu transferde de sıkı pazarlıklarını sürdürüyor.  

Kaan Ayhan için en az 4 taksit halinde 6 milyon Euro'luk teklif yapılırken, oyuncunun alacaklarını bırakmasıyla İtalyan ekibi transferden 7 milyon Euro kazanmış olacak.

Sassuolo kulübünün bu öneriyi değerlendirme kararı aldığı ve birkaç gün içinde bordo-mavili kulübe cevabını vereceği belirtildi. Asbaşkan Ertuğrul Doğan'ın da yakın çevresine “Ne olursa olsun Kaan'ı almak istiyoruz” dediği kaydedildi. 

Haber: Nurgül Günaydın

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!