comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da imza töreni ve Cornelius'un maliyeti (KAP)

10 Ağustos 2021, Salı 18:00
Trabzonspor'da imza töreni ve Cornelius'un maliyeti (KAP)

Trabzonspor kulübü Dorukhan Toköz ve Cornelius için imza töreni düzenledi. 

FutbolArena - Trabzonspor kulübü yeni transferler Cornelius ve Dorukhan Toköz için imza töreni düzenledi. İmza töreninde başkan Ahmet Ağaoğlu ile birlikte yeni transferler Dorukhan ile Cornelius açıklamalarda bulundu. 

AHMET AĞAOĞLU'NUN AÇIKLAMALARI
Trabzonspor son yıllarda hem yetiştirdiği, hem geliştirdiği futboolcularını Avrupa'nın önemli liglerine pazarlayan kulüp konumuna geldi. Bu konuda bıraktığımız izlenim oldukça dikkat çekici. İnşallah sen de bunun bir parçası olursun. Dorukhan Toköz, Türk futbolunun önemli değerlerinden biri. Önemli olan bir futbolcu. Gelişiminde büyük pay sahibi olan Beşiktaş'a çok teşekkür ediyoruz. Abdullah Avcı hocamızın doğrultusuyla, diğer bütün transferlerde olduğu gibi Cornelius'u da aramızda görmekten mutluyuz. Parma'yla çok zorlu bir pazarlık süreci yaşadık.İki değerli oyuncumuz çok büyük bir ailenin, yapısal olarak çok büyük farklılıklar gösteren bir kulübün yeni üyesi oldunuz. Sizlerle birlikte olmaktan çok büyük mutluluk duyuyoruz. 

DORUKHAN: "İNŞALLAH YOLUN SONU ŞAMPİYONLUK OLUR"
Trabzonspor camiasında olmak gurur verici. Çok mutluyum. Böyle kaliteli bir takımın içinde bulunmak çok güzel. İnşallah sonu şampiyonluk olur. Çok kaliteli bir takımımız var. 

CORNELIUS: "SABIRSIZLANIYORUM"

Trabzonspor'da olmaktan çok mutluyum. Takımım için oynamayı, kupalar kazanabilmeyi dört gözle bekliyorum. Taraftarların kulübü ne kadar sevdiğini gördüm. Sahada olduğum her dakika boyunca elimden gelenin en iyisini yapacağım. 

İmza töreninin sonunda Ahmet Ağaoğlu ülkemizin yaşadığı orman yangınları felaketi dolayısıyla forma satışı yerine "Adetten. Aramıza her katılan oyuncumuza belirli miktarda forma satıyoruz. Ancak bugün farklı bir şey yapmak istiyorum. Forma satmak yerine Dorukhan ve Cornelius'a 61.000'er fidan bağışı yazıyorum." dedi. Ağaoğlu, "Adetten. Aramıza her katılan oyuncumuza belirli miktarda forma satıyoruz. Ancak çok sıknıtılı bir süreç yaşadık. Orman yangınları hepimizi derinden üzdü. Ülke tarihinin bu anlamda en büyük felaketiyle karşı karşıya kaldık. Bu ülkede yaşayan her bireyin, yeryüzünde yaşayan her bireyin doğaya karşı bir sorumluluğu var. Biz de kulüp olarak kendimizi bu sorumluluğun dışında tutamayız. Formayı her zaman satarız. Duyduğum kadarıyla taraftarlarımız bir hayli ilgi göstermeye başlamış. Eksik olmasınlar. Bugün farklı bir şey yapmak istiyorum. 5'er bin forma yerine, her iki oyuncumuza da 61'biner fidan bağışı yazıyorum. Ülkemizin dağlarında, topraklarında 122.000 fidan Dorukhan ve Cornelius'un katkılarıyla yeşerecek. Aradan onlarca yıl da geçse o fidanlar büyümeye devam edecek. Ülkenin bu süreç içerisinde ihtiyacı olduğu hassas konuda kendilerinin yapmış olduğu katkıya çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı. 

CORNELIUS TRANSFERİNİN MALİ DETAYLARI KAP'A BİLDİRİLDİ

* Bonservis: 4.873.500 euro
* 4 taksit
* Sözleşme: 4 yıllık
* Yıllık garanti ücret: 1.5 milyon euro
* Serbest kalma bedeli: 20 milyon euro (Türk kulübü olmaması şartıyla)

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

BİLYONER'E ÜYE OL, 10+10 TL BİLYONPUAN'I HEMEN AL!