comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Giuliano için Hakan Çalhanoğlu örneği

17 Ağustos 2017, Perşembe 11:47
Trabzonspor'da Giuliano için Hakan Çalhanoğlu örneği

Fenerbahçe'nin Zenit'ten transfer ettiği Giuliano için Trabzonspor'un daha önceden Rus ekibiyle transfer görüşmesi yaptığı konuşuluyordu. Bu durum akıllara Hakan Çalhanoğlu krizini hatırlattı.

FutbolArena - Fenerbahçe transfer çalışmaları kapsamında geçtiğimiz hafta 7 milyon Euro bonservis bedeliyle Zenit'ten Giuliano'yu kadrosuna katmıştı. Fenerbahçe Transfer gündemi ile ilgili son dakika gelişmeleri FutbolArena'da

Bu transfer için Trabzonspor kanadı, Rus ekibiyle Giuliano için görüşmeler yaptığını ve bonservis konusunda anlaşma sağladığı iddia etmiş ve konuyu FIFA'ya taşımıştı. Zenit cephesi ise Trabzonspor'un bu iddialarının yersiz olduğunu oyuncunun Fenerbahçe ile anlaştığını ifade etmişti.
 

Trabzonspor'un Giuliano için yaptığı itiraz


Trabzonspor yönetiminin Giuliano için FIFA'ya yaptığı başvuru, Hakan Çalhanoğlu'nun aldığı cezayı akıllara getirdi. FIFA'ya Zenit ile yapılan görüşmeler ve ön protokol detaylarının yer aldığı belgeler gönderildi. Bordo-Mavili ekibin,yaptığı itirazın kabul edilmesi Zenit kulübü ceza alabilir. Hakan Çalhanoğlu ile Giuliano krizindeki tek fark, Hakan Çalhanoğlu'nun Trabzonspor'a imza atması... 
 

Hakan Çalhanoğlu neden ceza almıştı?


Trabzonspor, Hakan Çalhanoğlu ile sözleşme imzaladıktan sonra başka bir takıma transfer olduğu için FIFA'ya şikayet etmişti. Bunun üstüne CAS'a başvuran Çalhanoğlu, davayı durdurmuştu. Ancak, CAS'ta görüşülen dava bugün sonuçlandı ve milli oyuncu 4 ay sahalardan uzak kalma cezası aldı.
Trabzonspor ile ilgili son dakika gelişmelerini Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)