comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Ekuban şoku! Ne zaman sahalara dönecek?

11 Eylül 2019, Çarşamba 20:59
Trabzonspor'da Ekuban şoku! Ne zaman sahalara dönecek?

Trabzonspor'da üst üste gelen sakatlıklara Ekuban da eklendi. Gençlerbirliği maçı öncesinde yapılan antrenmandaki maçta Ekuban ile Ivanildo Fernandes çarpıştı. Ekuban'ın ayak tarak kemiğinde kırık tespit edildi. 

FutbolArena - Trabzonspor'da Ekuban şoku yaşanıyor. Bordo mavililerin son antrenmanındaki maçta Ivanildo Fernandes ile çarpışan Ekuban'ın ayak parmağı tarak kemiğinde kırık tespit edildi. 

Bordo mavililerde Abdulkadir Ömür ve Yusuf Sarı'dan sonra şimdi de Ekuban şoku yaşanıyor. Ekuban'ın ayak tarak kemiğindeki kırık nedeniyle 4-6 hafta arası sahalardan uzak kalabileceği öğrenildi. 
TRABZONSPOR'DAN EKUBAN AÇIKLAMASI

"Takımımızın bu akşam gerçekleştirdiği antrenmanda sol ayağına aldığı darbe sonucu sakatlanan oyuncumuz Caleb Ekuban'ın muayenesi yapılmış, çekilen röntgen ve tomografisi sağlık kurulumuzca değerlendirilmiştir. Yapılan tetkikler sonrası sol ayak beşinci tarak kemiği tabanında parçalı kırık tespit edilen oyuncumuz Caleb Ekuban'ın ameliyat edilmesi gerekli görülmüştür."
 

Trabzonspor'da sakat futbolcuların son durumu (Yusuf Sarı, Abdülkadir Ömür, Ekuban)


Trabzonspor'da menisküs ameliyatı geçiren Yusuf Sarı'nın 6 hafta sonra sahalara dönebileceği açıklandı. Yapılan açıklamada, ""Geçtiğimiz hafta Ümit Milli Takımımızın kampından dizindeki ağrıların artması sonrası ayrılmak zorunda kalan Yusuf Sarı bugün İstanbul'da özel bir hastanede başarılı bir operasyon geçirmiştir. Prof. Dr. Ömer Taşer tarafından sol diz dış menisküsünden ameliyat olan oyuncumuzun üç hafta sonra takımla birlikte çalışmalara başlamasını, altı hafta sonra da müsabaka oynayacak seviyeye gelmesini bekliyoruz." ifadelerine yer verildi. 
ABDÜLKADİR ÖMÜR'ÜN DURUMU

Trabzonspor Sağlık Kurulu Başkanı Yaşar Kibar Güven, "AEK Atina maçında sol dizine aldığı darbe sonucu sakatlanan Abdülkadir Ömür'ün, diz ekleminde ödem tespit edilmiş ve tedavisine başlanmıştı. Abdülkadir Ömür'ün tedavi sürecinde yapılan tetkikler ve çekilen MR sonrasında sol diz menisküsünde yırtığa rastlanmıştır. Ayrıca Ümit Milli Takımımızın kampından dizindeki ağrıların artması sonrası ayrılmak zorunda kalan Yusuf Sarı'nın da yapılan incelemeler ve çekilen MR neticesinde sol diz menisküsünde yırtığa rastlanmıştır. Abdülkadir Ömür ve Yusuf Sarı'nın cerrahi operasyonu önümüzdeki hafta içinde planlanmaktadır" dedi.

Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!