comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Burak Yılmaz farkı! En iyi bitirici...

09 Şubat 2018, Cuma 19:27

Süper Lig'de bu sezon gol krallığı yarışında zirvede olan Burak Yılmaz, takımının en bitirici ekip olmasını da sağlamış durumda...

FutbolArena Analiz - Süper Lig'de Trabzonspor istediği sıralamada olamasa da Burak Yılmaz gol krallığında zirvede yer alıyor. Tecrübeli futbolcunun bitiriciliği, Trabzonspor'u, isabetli şut başına gol oranında da zirveye çıkarıyor.


Süper Lig'in en bitirici takımı Trabzonspor


Spor yazarı Bülent Kalafat'ın hazırladığı PDO istatistiklerine göre Trabzonspor, isabetli şut başına gol oranı en yüksek takım konumunda. 

Trabzonspor maç başına 4.5 isabetli şut çekerken bu konuda ligin 8. sırasında yer alıyor ancak çektiği isabetli şutların gole dönüşme oranında zirvede...
Süper Lig takımları isabetli şutlarının ortalama %30'unda gol bulurken bu oran Trabzonspor'da %38'e kadar çıkıyor.


Burak Yılmaz bu sezon kaç gol attı?


Trabzonspor'un bu başarısında en önemli pay sahibi ise şüphesiz ki Burak Yılmaz. 32 yaşındaki tecrübeli oyuncu. Bu sezon şimdiye kadar 51 şut atan Burak Yılmaz 25'inde kaleyi bulurken kaleyi bulduğu 25 şutun da 17'sini gole çevirebildi. 

Yani Burak Yılmaz kaleyi bulursa, kalecilerin şutu kurtarma şansı oldukça düşük. Burak Yılmaz'ın bu sezon çektiği 25 isabetli şutun sadece 8'i kaleciler tarafından kurtarılabilmiş durumda!

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena akşam haberleri turu (18 Ağustos 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.