comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Ali Sürmen'den sert sözler: 'Adamsanız özür dileyin yeter'

10 Şubat 2019, Pazar 23:02
Trabzonspor'da Ali Sürmen'den sert sözler: 'Adamsanız özür dileyin yeter'

Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, "Trabzonspor camiasına bitmeyen kininiz nedir?" diyerek ağır bir yazı kaleme aldı.

FutbolArena - Trabzonspor Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Ali Sürmen, bordo-mavili takımın Galatasaray'a 3-1 mağlup olduğu maçın ardından sert açıklamalarda bulunarak Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) yüklendi. 
 

Ali Sürmen, Galatasaray Trabzonspor maç sonu açıklamaları


Trabzonspor Divan Başkanı Ali Sürmen, yaptığı yazılı açıklamada, Trabzonspor'un ilk yarıda iyi futbol oynamadığını belirterek, "Trabzonspor ilk yarıda iyi oynamadı; tamam. Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) yöneticileri, MHK üyeleri ve hakemler, sizin Allah'ın adaletinin farkında olmadığınız da kesin! Peki ya bu taraftarın kendi adaletini aramaya kalkmasından da mı korkunuz yok?" dedi.

"ADAMSANIZ ÖZÜR DİLEYİN YETER"
Sürmen, Galatasaray, Trabzonspor'u yener veya yenmez bunun kimseyi ilgilendirmeyeceğini ifade ederek şunları söyledi: 

"Yarın sırtlarına milli forma giydirip başarı bekleyeceğiniz, sahadaki o genç çocukların hakkını neden yiyorsunuz. Trabzonspor camiasına bitmeyen kininiz nedir? Siz evde çocuklarınıza namusu nasıl anlatıyorsunuz? Sokakta yürürken birinin size namussuz demesinin sizin için anlamı yok mu? Trabzonspor'un lehine pozisyonlarda VAR neden yok oluyor? Galatasaray'ın ilk golü öncesi ofsayt var ve penaltı yok. Arkadan çekmeler ne zamandan beri sarı kart değil. Veremezsin değil mi? Çünkü versen ikinci sarıdan atman gerekecek. Ceza sahası içinde topla ilgisi olmayan ayağa basmanın kurallarda adı nedir? Sonra da ben maçın kaderi ile oynamadım diyeceksin. Adalet istiyoruz. Adamsanız özür dileyin yeter."

"GÖRDÜĞÜMÜ ÇALAMAZSAM HAKEMLİK YAPAMAM"

Galatasaray - Trabzonspor maçındaki yönetimi tepki çeken Ümit Öztürk'ün, 2015 yılında Tam Saha dergisine verdiği röportajda kullandığı ifadeler yeniden gündeme oturdu. İşte o sözler:

"Hocam hakkımız sana helal olmasın" der ya... Bir kere şunu söyleyeyim. Ben sahada Allah'a çok şükür ne gördüysem onu çaldım. Bir gün gördüğümü çalamazsam hakemlik yapmam. Çünkü bu kul hakkına giriyor. Bırakın oradaki 22 futbolcunun alın terini, arkada ekipler var. Bir de tribünde onları destekleyen binlerce insan var. Ben o insanların hakkına giremem."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)