comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Ali Rıza Egemen: "İstek ve arzu sonucu kazandık"

11 Eylül 2017, Pazartesi 13:53
Trabzonspor'da Ali Rıza Egemen:

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, takım olma yolunda önemli adımlar attıklarını belirterek, aslında sezonun kendileri için yeni başladığını ve güzel günler göreceklerini söyledi. Egemen, genç yetenek Abdulkadir Ömür'ün ise büyüdükçe ve güçlendikçe çok daha iyi olacağını vurguladı. 

FutbolArena - Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Ali Rıza Egemen, 1-0 geriye düştükleri Gençlerbirliği karşısında çok önemli bir galibiyet aldıklarını belirtti.

Ali Rıza Egemen, “Maçın hemen başlarında yedeğimiz erken gol sonrası ilk yarıda oyun kurmakta zorlandık. Baskı yapmamıza rağmen ilk bölümde sonuç alamadık.açın ikinci yarısında ise taraftarımızın inanılmaz desteği ve oyuncularımızın istek ve arzusuyla sonucu aldık. Giren ve çıkan oyuncuların kazanmak için ortaya koydukları mücadele bunda çok etkili oldu. En önemlisi ise oyuna sonradan giren oyuncuların ortaya koydukları performanstı” ifadelerini kullandı.
 

Trabzonspor'da Ali Rıza Egemen'den açıklamalar


Egemen, sezonun kendileri için yeni başladığını belirterek, “Büyük çabalar ve uğraşlar sonrası çok iyi bir kadro kurduğumuzu düşünüyorum. Çok seçici davrandık. Eksiklerimiz de var. Yönetime geldiğimiz günden beri takım olma yolunda adımlar atılmaya başlandı. Oyuna giren ve çıkan oyuncuların aynı coşku içerisinde bunun en önemli göstergesi olsa gerek. Güzel günlerin bizi beklediğini düşünüyorum. Taraftarlarımız zaman zaman bizi eleştiriyorlar. Zaman zaman kızıyorlar ama kızmasınlar. Çok değerli bir başkanımız ve asbaşkanımız var. İyi bir ekibimiz var. Daha iyi olacak diye düşünüyoruz” dedi.
"ABDÜLKADİR DAHA İYİ OLACAK"

Gençlerbirliği maçının kilidini açan oyuncuların başında gelen genç yetenek Abdulkadir Ömür'ün önünde uzun yıllar olduğuna dikkat çeken Egemen, “Çok yetenekli bir oyuncu. Yönetim olarak bizler ve teknik direktörümüz Ersun Yanal ona çok güveniyor. 18 yaşında ve onu çok iyi bir şekilde hazırlamamız gerekiyor. Bu işin ustası da hocamız. Onu ne zaman oynatacağını ne zamana değerlendireceğini çok iyi biliyor. Futbol dünyasında onu çok iyi korumamız ve kollamamız gerekiyor. Uzun bir yolu var ve bu yolda büyüdükçe ve geliştikçe çok daha iyi olacak. Trabzonspor ve Türk futbolu ondan çok iyi bir şekilde yararlanacaktır” değerlendirmesini yaptı.

"ÇOK GÜZEL ŞEYLER OLACAK"

Yönetim olarak altyapıya çok önem veren bir ekip olduklarını belirten Egemen, sözlerini şöyle tamamladı:

“Başkanımız ve yönetimimiz altyapıya çok önem veriyor. A takımın sonuca endeksli düşünmemiz gerekiyordu. Taraftar bunu bekliyordu. Bu konuda büyük bir emek ortaya koyduk. Acele etmeye gerek yok. Bugünkü galibiyetle de her şey bitmiş değil. Çok zaman var. Mağlubiyetler de olacaktır. Üzülmesinler ama projelerimiz var. Çok güzel şeyler olacak” şeklinde konuştu.

 

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.