comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı transferleri için sürpriz karar

13 Haziran 2019, Perşembe 01:04
Trabzonspor'da Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı transferleri için sürpriz karar

Trabzonspor muhabiri Haluk Ayyıldız, FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Arenası programında Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı hakkında açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Trabzonspor'un genç yıldızları Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir Ömür, Avrupa transfer piyasasının gözdeleri durumuna geldi. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, bu iki futbolcu için gelen tekliflere sıcak bakmıyor. FutbolArena TV'de yayınlanan Transfer Arenası programında Trabzonspor muhabiri Haluk Ayyıldız dikkat çeken açıklamalar yaptı.
 

Trabzonspor'da transfer gündemi


Haluk Ayyıldız açıklamalarında, "Trabzonspor transfer çalışmalarını sürdürürken, 2 genç yıldızı Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'yı takımda tutmak için elinden geleni yapıyor. Müthiş bir performans göstermişlerdi, A Milli Takım'da da göz doldurdular. Birçok talipleri var ama en ciddi teklif her iki futbolcuya da Fransa'nın Lille takımından geldi. Ahmet Ağaoğlu yönetimi Abdülkadir Ömür ve Yusuf Yazıcı'yı vermek istemiyor. Uğurcan Çakır, Abdülkadir Parmak ve Uğurcan Çakır da dahil olmak üzere, Trabzonspor altyapıdan çıkardığı 5 futbolcuyu satmayı düşünmüyor. Seneye şampiyon olmak isteyen Trabzonspor, yeni isimler transfer ederek kadroyu güçlendirmeyi hedefliyor." dedi.

TRABZONSPOR'DA BU SEZON SKORA EN ÇOK KATKI GÖSTEREN FUTBOLCULAR
21 - Anthony Nwakaeme (11 gol, 10 asist)
18 - Hugo Rodallega (16 gol, 2 asist)
14 - Abdülkadir Ömür (5 gol, 9 asist)
10 - Caleb Ekuban (8 gol, 2 asist)
9 - Jose Sosa (5 gol, 4 asist)
8 - Abdulkadir Parmak (6 gol, 2 asist)
8 - Filip Novak (6 gol, 2 asist)
7 - Yusuf Yazıcı (4 gol, 3 asist)
7 - Olcay Şahan (2 gol, 5 asist)
6 - Joao Pereira (6 asist)
3 - Vahid Amiri (3 gol)
3 - Ogenyi Onazi (2 gol, 1 asist)
3 - Luis Ibanez (3 asist)
2 - Hüseyin Türkmen (2 asist)
 

Trabzonspor kimleri transfer edecek?


Haluk Ayyıldız sözlerinin devamında "Ahmet Ağaoğlu yönetimi 3 ila 7 arasında yeni transfer planlıyor. Yönetim Marsilya'da oynayan gurbetçi Yusuf Sarı'yı kadroya katmak istiyor. Prensip anlaşmasına varıldı. Eskişehirsporlu Fırat Cem Üzüm için girişimler devam ediyor. Stoper transferinde Arjantin Ligi'nde oynayan Gaston Campi ile de prensip anlaşması sağlandı. Antalyasporlu Taylan için de girişimler var.  Görüşmeler olumlu gidiyor. Orta saha için Fransa'da oynayan Didier Ndong'un menajeriyle görüşmeler sürüyor." dedi.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da.

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)