comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'da 7 oyuncunun sözleşmesi feshedildi

14 Nisan 2018, Cumartesi 15:36

Trabzonspor, basketbol takımında alacakları ödenmediği için maça çıkmama kararı alan 7 oyuncunun sözleşmelerini feshetti.

FutbolArena - Trabzonspor Basketbol Takımı, Eskişehir Basket ile oynayacağı maç öncesi 7 yabancı basketbolcusunun sözleşmesini feshetti. Alacakları ödenmediği için maça çıkmama kararı alan sporcular, ardından yönetimin bu kararı karşısında şoke oldu. 

"TRABZONSPOR'A KARŞI ŞANTAJ"
Bordo-mavili basketbol kulübünden konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada, "Trabzonspor Basketbol olarak her zaman oyuncuların emeklerine saygı gösteren bir kulüp olmaya özen gösterdik. Kontratları gereği alacaklarını FIBA´dan tahsil etme haklarını 1 ay sonra elde edecek olmalarına rağmen bu haklarını Trabzonspor´a karşı bir şantaj unsuru olarak kullanan yabancı oyuncularımızın davranışını sporun amatör ruhuyla bağdaştıramıyoruz. Maaş ödemelerinde 2 ay geriden gelen kulübümüzün maç öncesi yapılacak kısmi bir ödeme ile birlikte hafta içinde de maaşlarının tamamlanacağı sözüne de olumsuz yanıt veren tüm yabancı oyuncularımızla yollarımızı ayırma kararı vermiş bulunmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena haber turu (20 Temmuz 2018)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.