comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor'a iş adamından 1,5 milyon TL maddi yardım

24 Nisan 2018, Salı 19:00
Trabzonspor'a iş adamından 1,5 milyon TL maddi yardım

Trabzonspor, Batmanlı İş Adamı Metin Güneş'in kulübe 1,5 milyon TL'lik maddi destek sağladığını açıkladı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig ekibi Trabzonspor, maddi kriz nedeniyle bordo mavili camiaya yardım çağrısında bulundu. Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu'nun duyurusuna ilk olumlu cevap Batmanlı İş adamı Metin Güneş'ten geldi. Bordo mavili kulüp, Güneş'in 1,5 milyon TL bağışladığını açıkladı.
 

Trabzonspor'dan Metin Güneş açıklaması


Trabzonspor resmi sitesine konuşan Metin Güneş, "Trabzonspor'u tutmanız için Trabzonlu olmanız gerekmiyor ki… Biz Trabzon'dan kilometrelerce uzakta, Bordo-Mavi sevgisiyle büyüdük. Çocukluğumuz, onun bize verdiği büyük gururla geçti. Bize ‘imkansız' diye bir şeyin olmadığını İstanbul takımlarını dize getirerek ilk Trabzonspor gösterdi. Bu bir vefa borcudur benim için. Dilerim ki maddi gücü yeten her Trabzonspor taraftarı aynı hassasiyeti gösterir ve kulübümüzün içinden geçtiği ekonomik buhrandan en kısa sürede çıkması için ellerini taşın altına koyarlar." ifadelerini kullandı.

AHMET AĞAOĞLU'DAN CAMİAYA BİRLİK ÇAĞRISI
Ahmet Ağaoğlu ise, Metin Güneş'e bu büyük katkısından dolayı teşekkür etti. Bu hareketin Trabzonsporlu diğer işadamlarına örnek olacağına inandığını vurgulayan Ağaoğlu, şunları söyledi:

"Her fırsatta Trabzonspor'un büyük bir camia olduğunu vurguluyoruz. Bu konuda kimsenin şüphesi yok; lakin bu ‘büyüklüğün' ispatına ihtiyaç duyulan bazı kriz dönemleri vardır ki işte biz böyle bir süreçten geçiyoruz. Yediden yetmişe, maddi olarak büyük küçük demeden, bu kulübün bir parçası olarak tüm camiamızı bu dayanışmaya davet ediyorum."

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.