comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor yönetiminde 15 Temmuz ve Atatürk tartışması!

15 Temmuz 2017, Cumartesi 18:15
Trabzonspor yönetiminde 15 Temmuz ve Atatürk tartışması!

Trabzonspor yöneticileri sosyal medyada 15 Temmuz tartışması yaşadı.

FutbolArena - Trabzonspor Kulübünün iki yöneticisi sosyal medya üzerinden 15 Temmuz ve Atatürk tartışması yaşadılar. Nevzat Aydın ve Gökhan Saral'ın tartışmasına Trabzonspor taraftarları tepki gösterdi.


Nevzat Aydın ve Gökhan Saral'ın 15 Temmuz tartışması


Nevzat Aydın mesajında, ‘'Atatürk'ün yolundan ayrılıp tarikatların sızmalarına göz yummamız 15 Temmuz hainliğini doğurmuştur. Hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir.'' ifadelerine yer verirken, Saral, "Hakimiyyet Kayıtsız Şartsız Allah'ındır. (Yusuf Suresi 40,67 En'Am Suresi 57) Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.(M.Kemal ATATÜRK)" düzeltmesinde bulundu.

Bu yorumun üzerine Aydın, ‘'Aradaki fark nedir hakimiyet ile egemenlik arasında bir izah etsene'' karşılığını verdi.
Saral'ın, ‘'Anlayamadığını fark ettiğim için net bir şekilde izah ettim'' cümlesi üzerine ortam yeniden gerildi. Nevzat Aydın, ‘' Yok edememişsin, tıpkı kendin de anlamadığın gibi. Cidden yazsana farkını hakimiyet ile egemenliğin. Bak Türk Dil Kurumu ne diyor Gökhan.'' diyerek yeni bir paylaşımda bulundu.

Tartışma bu şekilde sürerken Bordo Mavili taraftarlar duruma tepki gösterdiler.


Trabzonspor'un bu sezon yaptığı transferler


Trabzonspor bu sezon şimdiye kadar üç transfer yaptı. Milan'dan 5 milyon euro karşılığında Kucka, Celta Vigo'dan kiralık Theo Bongonda ve Eskişehirspor'dan da bonservissiz olarak Kamil Ahmet Çörekçi alındı. Mehmet Ekici, Musa Nizam, Zeki Yavru ve Muhammet Demir'le ise yollar ayrıldı.

Trabzonspor ile ilgili tüm gelişmeleri Trabzonspor Haberleri sayfamızdan takip edebilirsiniz.

FutbolArena haber turu (17 Temmuz 2018)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.