comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor transferde gerçeklerle yüzleşti

01 Ocak 2018, Pazartesi 19:26
Trabzonspor transferde gerçeklerle yüzleşti

Trabzonspor'da Rıza Çalımbay ile Muharrem Usta transfer zirvesinde buluştu. Bordo mavili kulübün ara dönemde transfer yapabilmesi için oyuncu satması gerekiyor.

FutbolArena- İkinci transfer dönemi yaklaşırken Trabzonspor'da gerçeklerle yüzleşme başladı. Bordo Mavili kulüpte Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Başkan Muharrem Usta ile yüzyüze bir transfer görüşmesi yapacağını ve izlenecek stratejinin bu toplantıda netleşeceğini açıklamıştı.
 

Trabzonspor transfer yapacak mı?


Sızan bilgilere göre anlaşılan o ki gerçeklerle yüzleşme zamanı geldi. Trabzonspor'un transfer yapabilmesi elindeki oyunculardan bazılarını boşaltmasına bağlı. Aksi halde gerek ekonomik durum gerekse de UEFA ile yapılan anlaşma Bordo Mavililer'in elini kolunu bağlıyor.

Bu anlamda bir gelişme yaşanmadığı taktirde Çalımbay'ın mevcut kadroyla takımını ikinci yarıya hazırlaması gerekeceğine dikkat çekiliyor. 
 

Trabzonspor'un Kartal arazisinde son durum


Trabzonspor'da Kartal arazisi üzerinde yer alan akaryakıt istasyonunun bulunduğu bölümün devriyle ilgili tartışmalar sürerken gözler Denetleme Kurlu'na çevrildi.
Yönetim Kurulu tarafından söz konusu işlemin yetkisiz ve gerçekleştirildiği yönünde gerek Divan Başkanlık Kurulu Başkanı Av. Ali Sürmen gerekse de eski başkanlardan İbrahim Hacıosmanoğlu açıklamalarda bulunmuş, eski Asbaşkan Nevzat Şakar ise yönetimin hamlesine destek vermişti.

TARTIŞMALARI DENETLEME KURULU SONLANDIRACAK

Ortada takastan çok bir satın alıp devretme işleminin olduğuna dikkat çekilirken, yetkisizliğin burada başladığı değerlendiriliyor. Yönetim geçen yılki olağan genel kurulda konuyu gündeme alarak üyelerin karşısında getirmiş ancak onaylatamamıştı.

Bordo Mavili camiada şimdi dikkatler Denetleme Kurulu Başkanı Mahmut Ören'de. Ören daha önce tartışmalı üyelerle ilgili mahkemeye başvurmuş, ihtiyati tedbir kararı aldırmıştı.

Denetleme Kurlu Başkanı'nın söz konusu yetkisiz devirle ilgili de aynı yola başvurup vurmayacağı merakla bekleniyor.

Bordo Mavili takımla ilgili tüm gelişmelere Trabzonspor Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena Haber Turu (18 Şubat 2020)