comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Sturridge transferini açıkladı! Maaşı ve imza parası

21 Ağustos 2019, Çarşamba 17:48
Trabzonspor, Sturridge transferini açıkladı! Maaşı ve imza parası

Trabzonspor, Daniel Sturridge transferini KAP'a bildirdi. Trabzonspor, yıldız futbolcunun imza parası ve yıllık maaşını resmen açıkladı.

FutbolArena - Daniel Sturridge transferi resmen açıklandı. Trabzonspor, Daniel Sturridge ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere 3 yıllık anlaşma sağlandığını duyurdu. Trabzonspor, Sturridge'e 2 milyon euro imza parası ve yılık 1,5 milyon euro garanti ücret ödeyecek.
 

Trabzonspor'un Daniel Sturridge KAP açıklaması


"Şirketimiz, Serbest statüde bulunan profesyonel futbolcu Daniel Sturridge ile bir yılı opsiyonlu olmak üzere üç yıllık anlaşma sağlamıştır.

Yapılan anlaşmaya göre futbolcuya;
-  2019-2020 sezonu için 1.500.000.-euro garanti ücret,
-  2020-2021 sezonu için 1.500.000.-euro garanti ücret,
- Opsiyon dönemi olan 2021-2022 sezonu için 1.500.000.-euro garanti ücret ödenecektir.

Şirketimiz ayrıca, Serbest statü hakkını elinde bulunduran ve dolayısıyla herhangi bir bonservis ödemesi yapılmayacak olan oyuncuya, 2019-2020 sezonu için 2 milyon euro imza ücreti ödeyecektir. Devam eden sezonlar için ise oyuncunun kulübümüzde devam etme şartına bağlı olarak imza ücreti ödenecektir. Oyuncunun kulübümüzle ilişiğinin kesilmesi durumunda herhangi bir imza ücreti ödemesi yapılmayacaktır.

Ayrıca, yapılan transfer kapsamında, futbolcuya yapılacak ödemelerin yüzde sekizi oranında bir menajerlik hizmet bedeli ödenecektir.

Kamuoyuna duyurulur.
Saygılarımızla."
 

Trabzonspor'dan Daniel Sturridge açıklaması


Trabzonspor yöneticisi Sertaç Güven: "Trabzonspor olarak, Türk futboluna kalitesi ve kariyeri tartışılmayacak Daniel Sturridge gibi çok değerli bir oyuncuyu kazandırmanın gururu içerisindeyiz. Bugüne kadar yaptığımız görüşmeler esnasında birçok önemli teklif almasına rağmen hedeflerimizi ve yapılanmamızı beğenerek bu projenin içerisinde yer almak isteyen Sturridge ile gücümüze güç kattık. Bu transfer süresince bize desteklerini esirgemeyen taraftarlarımıza teşekkür ediyoruz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun, yüzümüz hep gülsün" ifadelerini kullandı.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!