comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Sörloth transferini açıkladı

22 Eylül 2020, Salı 15:56
Trabzonspor, Sörloth transferini açıkladı

Trabzonspor, Alexander Sörloth'un Leipzig'e transfer olduğunu açıkladı.

FutbolArena - Trabzonspor'da sezonun aşlamasıyla takımdan ayrılmak istediğini yönetime bildiren Alexander Sörloth için Leipzig ile anlaşma sağlandı. Bordo mavili kulüpten yapılan açıklamada Norveçli futbolcunun transferi için Alman kulübüyle el sıkışıldığı belirtildi.
 

Trabzonspor, Sörloth transferinden ne kadar kazanacak?KAP'a yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bonservisi Crystal Palace kulübünde olan, kulübümüzle kiralık sözleşmesi bulunan futbolcumuz Alexander Sorloth'un, RB Leipzig kulübüne transfer olabilmesi için yapılan görüşmeler neticesinde Crystal Palace ve RB Leipzig kulüpleri ile anlaşma sağlanmıştır.

Anlaşmaya göre; RB Leipzig Kulübü, Kulübümüze, Alexander Sorloth ile olan 31.05.2021 bitiş tarihli sözleşmemizin erken feshi karşılığında aşağıdaki ödemeleri yapacaktır.

1-Sözleşme fesih bedeli olarak 20.000.000.-EUR ödenecektir.

2-Futbolcunun maç oynama sayısına göre toplamda 2.000.000.-EUR bonus ödenecektir.

3-Futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde, bu transfer dolayısıyla katlanılan maliyetler sonrası kalan transfer karının %20 si kulübümüze ödenecektir.

4-Futbolcunun ileriki dönemlerde Türkiye'ye transferi söz konusu olması durumunda kulübümüz öncelikle alma hakkına sahip olacaktır.

Bu transfer dolayısı ile elde edilecek gelirler, Alexander Sorloth'un bonservisini elinde bulunduran Crystal Palace kulübü ile yarı yarıya paylaşılacaktır."

LEIPZIG TRANSFERİ AÇIKLADI! SORLOTH'UN İLK SÖZLERİ

Leipzig, Alexander Sörloth ile 5 yıllık sözleşme imzaladı. Sörloth resmi duyurudaki açıklamasında "İlk görüşmeden sonra, Leipzig için oynamak istediğimi hemen anladım. Leipzig geçtiğimiz sezon ligde ve özellikle Şampiyonlar Ligi'nde çok etkileyiciydi. Nagelsmann'ın oynadığı hücum futbolu benim oyun tarzım için ideal." dedi.

Leipzig Sportif Direktörü Markus Krösche ise "Sörloth oyun felsefemiz için önemli olan tüm becerilere sahip. Türkiye'de hem golcü hem de hazırlayıcı olarak kalitesini gösterdiği olağanüstü bir sezon geçirdi. Bu sezon birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)