comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Sörloth için Leipzig'den ne kadar bonservis alacak?

12 Eylül 2020, Cumartesi 14:23
Trabzonspor, Sörloth için Leipzig'den ne kadar bonservis alacak?

Trabzonspor'da Alexander Sörloth ile ilgili sıcak gelilmeler yaşanıyor.

FutbolArena - Trabzonspor'da sezonun başlamasıyla birlikte Alexander Sörloth krizi baş gösterdi. Leizig'in talip olduğu futbolcu, milli maç için gittiği ülkesinden hala dönüş yapmadı. Bordo mavili kulüp, yaptığı açıklamada Sörloth'un şehre dönmediğini ve bununla ilgili disiplin cezası verileceğini belirtti. Ayrıca Leipzig ile transfer görüşmeleri yapıldığı aktarıldı.


Transfer Haberleri: Trabzonspor Sörloth için ne kadar bonservis alacak?


Trabzonspor'un kiralık olarak kadrosuna kattığı ancak 6 milyon euroluk bonservis bedeli için opsiyon hakkı bulunan Sörloth için Leipzig ile masaya oturduğu belirtildi. Bordo mavililerin, Alman kulübünden 25 milyon euro talep ettiği, Leipzig'in ise 23 milyon euroya kadar çıktığı kaydedildi. Ayrıca bordo mavililer, 6 milyon euroluk zorunlu satın alma opsiyonu için de Leipzig'in Crystal Palace ile anlaşmasını istedi. Bordo mavililer opsiyon maddesindeki tutarın da Leipzig tarafından ödenmesini istediği öğrenildi. Kulüpler arasında görüşmelerin devam ettiği ve önümüzdeki günlerde netlik kazanacağı aktarıldı.

TRABZONSPOR'UN SORLOTH AÇIKLAMASI
"Futbolcumuz Alexander Sorloth için RB Leipzig Kulübünden resmi transfer teklifi gelmiş olup, yönetim kurulumuz tarafından kulübümüzün menfaatleri doğrultusunda bu teklif değerlendirilmektedir."

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)