comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Onur Kıvrak ayrılığını KAP'a bildirdi

07 Ocak 2019, Pazartesi 19:57
Trabzonspor, Onur Kıvrak ayrılığını KAP'a bildirdi

Trabzonspor kadro dışı bıraktığı Onur Kıvrak ile sözleşmesinin feshedilmesi konusunda anlaşmaya vardı. Bordo mavili kulüp işin resmiyete dökülmesinden sonra KAP açıklaması yayınladı.

FutbolArena - Trabzonspor, kaleci Onur Kıvrak'ın sözleşmesinin feshedildiğini KAP'a bildirdi. Trabzonspor'un açıklamasında "Şirketimiz ile Onur Recep Kıvrak arasındaki 01.06.2016 başlangıç 31.05.2020 bitiş tarihli Profesyonel Futbolcu Sözleşmesi, tahakkuk etmiş alacakların yapılandırılması suretiyle karşılıklı olarak feshedilmiştir." denildi.
 

Onur Kıvrak KAP açıklaması


Trabzonspor, Onur Kıvrak'ın sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini KAP'a bildirdi. Onur Kıvrak'ın mevcut alacakları ise yapılandırılacak.

Onur Kıvrak'ın 3 milyon euroluk alacağı taksitler halinde ödenecek. Tecrübeli kaleciye toplamda 18 milyon liralık ödeme yapılacak. 
Trabzonspor, Onur Kıvrak ile Burak Yılmaz'a taksitler halinde toplamda 29.1 milyon lira ödeme yapacak. 

Trabzonspor resmi sitesinden yayınlanan açıklama ise şu şekilde:

"Onur Recep Kıvrak ile sözleşmemiz karşılıklı olarak sonlandırılmıştır. Kendisine geçmiş dönem alacaklarının bir kısmı ödenmiş ve geri kalan bölümü yapılandırılmış olup, oyuncunun sözleşmeden kaynaklanan gelecek dönem alacaklarına ilişkin kulübümüzden hiçbir talebi olmamıştır.

Onur Recep Kıvrak'a bugüne kadar kulübümüze verdiği emeklerden dolayı teşekkürlerimizi sunar, bundan sonraki yaşamında başarılar dileriz."
 

Onur Kıvrak Beşiktaş'a mı transfer olacak?


Trabzonspor'da ara transfer dönemi öncesi Burak Yılmaz ve Onur Kıvrak kadro dışı bırakılmış ve kampa götürülmemişti. Burak Yılmaz'ın Beşiktaş'a transfer olmasından sonra Onur Kıvrak'ın da aynı adresi seçeceği iddia ediliyor. Kulislerde yer alan bilgilere göre Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Burak Yılmaz'dan sonra bir diğer eski öğrencisi Onur Kıvrak'ı da kadrosunda görmek istiyor.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena haber turu (25 Mayıs 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.