comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor, Obi Mikel ile yolları ayırdı! 'Oynamak istemiyorum'

17 Mart 2020, Salı 20:34
Trabzonspor, Obi Mikel ile yolları ayırdı! 'Oynamak istemiyorum'

Türkiye'de ortaya çıkan koronavirüs vakaları nedeniyle futbol oynamak istediğini açıklayan John Obi Mikel, Trabzonspor ile yollarını ayırdı.

FutbolArena - Trabzonspor, John Obi Mikel'in sözleşmesinin karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini açıkladı. Geçtiğimiz günlerde John Obi Mikel sosyal medyadan yaptığı açıklamada koronavirüs kaynaklı sağlık endişesi nedeniyle futbol oynamak istemediğini açıklamıştı.
 

Trabzonspor'dan John Obi Mikel açıklaması


Trabzonspor'un açıklamasında "Şirketimiz ile John Obi Mikel arasındaki 30.06.2019 başlangıç 31.05.2021 bitiş tarihli profesyonel futbolcu sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir. Karşılıklı fesih anlaşması ile futbolcu, ileriye dönük tüm alacaklarından vazgeçmiştir." denildi.

JOHN OBİ MİKEL'İN AİLE ENDİŞESİ
John Obi Mikel'in çocukları nedeniyle tedirgin olduğu, sürekli ailesinin yanına gitmek istediği ve son günlerde bu konuda ısrarcı olması nedeniyle Trabzonspor yönetim kurulunun harekete geçtiği ve sözleşmeyi feshettiği öğrenildi.

Türkiye'de ortaya çıkan koronavirüs vakaları nedeniyle futbol oynamak istediğini açıklayan John Obi Mikel, Trabzonspor ile yollarını ayırdı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, UEFA toplantısından sonra yaptığı açıklamada Nisan ayı sonuna kadar maçların seyircisiz oynanmaya devam edeceğini duyurmuştu.

OBİ MİKEL VE FALCAO ARASINDA GEÇEN DİYALOG

Bordo-mavili ekibin Nijeryalı orta saha oyuncusu Obi Mikel, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Hayatta futboldan daha önemli şeyler var. Rahat hissetmiyorum ve bu şartlar altında futbol oynamak istemiyorum. Bu kritik zamanda, herkes evde aileleriyle ve sevdikleriyle birlikte olmalıdır. Dünyanın böylesine çalkantılı bir dönemle karşı karşıya kaldığı bir dönemde sezon ertelenmelidir" ifadelerine yer verdi.

Galatasaray'ın Kolombiyalı yıldızı Radamel Falcao ise Obi Mikel'in çağrısına destek verdi. Yıldız oyuncu, Mikel'in gönderisine, "Haklısın John. Hayat, futboldan daha önemlidir" yorumunu yaptı.

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!