comScore

Trabzonspor Trabzonspor

Trabzonspor Haberi: Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu'ndan teknik direktör açıklaması

29 Mayıs 2018, Salı 11:14
Trabzonspor Haberi: Trabzonspor'da Ahmet Ağaoğlu'ndan teknik direktör açıklaması

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün ekonomisi transfer çalışmaları ve son gelişmelerle ilgili basın toplantısında soruları yanıtladı.

FutbolArena - Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün gündemine dair çok önemli açıklamalarda bulundu. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan yeni başkan kulübün ekonomik durumu, UEFA ile ilgili son durumlar ve transfer çalışmalarıyla ilgili konuştu.
 

Trabzonspor Haberleri: Trabzonspor'un teknik direktörü kim olacak?


"GELDİĞİMİZİN ERTESİ GÜNÜ HACİZLE KARŞILAŞTIK"

"Bugün görevde 50. günümüz. Geldiğimiz günün ertesinde hacizlerle karşılaştık Birçok kulübe borçlarımız vardı. Aynı zamanda oyuncuların maaşları da bekliyordu. Geldikten 1 hafta sonra futbolculara mayıs ayında ödeme yapacağımızı söyledik."
"KREDİLERİN FAİZİ BİLE ÖDENMEMİŞ"

"5 ay boyunca bizi bekleyen futbolcuların bir bölümü hiç beklemeden ihtar çekti. Bankadan alınan kredilerin faizi bile ödenememiş. Biz bu parayı 8 yıllık vade dışında ödeyemeyeceğimizi söyledik. Buna göre bir yapılandırma yapılacak."

"UEFA'DAKİ DOSYALARI KALDIRDIK"

"Cardozo, Bosingwa, Medjani, Lazio, Beijing Guoan ve Milan'a olan borçlar ödenerek FIFA'daki dosya kaldırıldı.

"TFF'DE DE DOSYA VAR"

"TFF'de bekleyen dosyalarımız da var. Özer Hurmacı, Ersun Yanal, Aykut Demir gibi isimler yargıya başvurmuş. Bu kişilere olan borçları da öyle ya da böyle ödeyeceğiz ve lisansa engel durumu ortadan kaldıracağız."

"KUR VE FAİZ SORUNU YAŞIYORUZ"

"Kulübü aldığımız gün borç 888 milyon TL vardı. Kur ve banka faizinden dolayı sıkıntı yaşıyoruz. Her gün 400-500 bin TL ek maliyet oluyor bu nedenle. O dönemli borcu Euro'ya çevirince 180 milyon Euro yapıyor. Bugün toplam borcumuz 935 milyon TL. Bugünkü kura göre 170 milyon Euro yapıyor."

"ÜLKENİN OARA BİRİMİ TL"

"Borcumuz 10 milyon Euro azaldı demek akılla bağdaşmaz. Bu ülkenin parası Türk Lirası. Borcumuzu Euro, Dolar, Yen, Güney Afrika parasına çevirmenin anlamı yok. Borcumuz Türk Lirası olarak konuşulmalı."

"BURAK'IN MENAJERİ İHTAR ÇEKTİ"

"Burak Yılmaz ve yabancı oyuncuların menajerleriyle görüştüm. 1 ayda tüm borçları ödeyeceğimizi söylememize rağmen neden ihtar çektiklerini sordum. Bir şey söyleyemediler."

"BURAK YILMAZ BÜYÜK YÜK GETİRİYOR"

"Burak Yılmaz'a maliyetinin Euro üzerinden kulübe büyük bir yük getirdiğini söyledik. Ama kendisiyle de devam etmek istediğimizi bildirdik ve fedakarlık istedik. Görüşmeler devam ediyor."

"ÇİN ÖNCESİ SON DURAĞIZ"

"Futbolcuya 5 milyon Euro nakit para ödüyoruz. Yetmiyor bir de %15 vergisini ödüyoruz. Avrupa'da vergi oranı %39-52 arası ve futbolcular kendileri ödüyor. Biz böyle yaparak ülkemizi Çin öncesi son durak haline geliyoruz. Bankaların kapısında gezmekten evimizin yolunu unuttuk"

"HOCAYI YÖNETİM BELİRLER"

Trabzonspor'un hocasını, yönetim belirler. Taraftara çok büyük saygım var ama 'Onu alırsanız Allah belanızı versin' deniyor. Bir kulübün başkanının annesine günde binin üzerinde ağır hareketler ediliyor. Bizim kültürümüzde ölüye sadece rahmet okunur.

Son dakika Trabzonspor Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"